Інспектори ДАІ вночі не встигають ловити злочинців

Минулого тижня на Леваді обікрали до десятка автівок – брали як особисті речі водіїв, так і зливали бензин. У зв'язку з цим представники громадського формування «UPC PATROL POLTAVA» вирішили попередити майбутні злочини, і разом з інспекторами ДАІ вийшли на нічне чергування. На одному з таких відпрацювань побувала і наша знімальна група.

Щоночі на вулиці Полтави виходить 3-4 екіпажі інспекторів ДАІ. Це 6, максимум – 8 чоловік. Розуміючи це, представники громадського формування «UPC PATROL POLTAVA» вирішили підсилити лави правоохоронців, і теж долучаються до патрулювання вулиць.

/Олександр Крайник, начальник ДАІ м.Полтава
Допомагають дуже нам в плані інформації, де скоюється правопорушення, і також беруть участь у розкритті злочинів/

Для інспекторів та членів формування проводять спільний інструктаж. Далі – сідають в патрульні автівки та їдуть на чергування. З інспекторами переважно їздять студенти, оскільки в них навчання закінчується раніше, ніж у тих, хто працює. Основна ж маса починає виходити на патрулювання ближче до 23 години. Переважно це молоді хлопців. Але є серед них і дівчата. Лариса Сергієнко – одна з перших, хто стояв у витоків патрулювання. Чергує разом з чоловіком.

/Лариса Сергієнко, член ГФ «UPC PATROL POLTAVA»
Ми вирішили вийти на патрулювання, щоб хоч якось змінити стан нашого міста, відношення людей до нашого міста, щоб вони із більшою серйозністю до проблем, які зараз в нас знаходяться/

Патрулюють на власних машинах, за власний кошт, за власне пальне. Цього разу виїхало 12 автівок. Після інструктажу – роз'їжджаються по районах. Наша знімальна група разом з декількома екіпажами поїхала на Леваду. Тут протягом минулого тижня, розповідає керівник громадського формування Дмитро Кустуров, сталося декілька злочинів.

/Дмитро Кустуров, керівник ГФ «UPC PATROL POLTAVA»
На Леваді було відкрито близько 6 автомобілів. Із них у двох злили бензин, а 4 з розбивання автоскла проникли до автомобіля. Тобто прямо на автостоянках/

Поспілкувалися зі сторожами, залишили свої контакти і поїхали далі. Під час патрулювання стали свідками і бійки на Мотелі. Але тут обійшлося без допомоги «UPC патруля». Конфлікт намагалися врегулювати представники міліції.
Особливу увагу під час нічних чергувань зосереджують на п'яних за кермом. Протягом ночі такі випадки – не поодинокі.

/Роман Соловей, член ГФ «UPC PATROL POLTAVA»
Сьогодні зупинили «Мерседес» з водієм у нетверезому стані. Оформили його, склали протокол, і на штрафмайданчик пригнали/

Аби підтримувати контакт з усіма екіпажами одночасно, використовують радіозв'язок.

/Дмитро Кустуров, керівник ГФ «UPC PATROL POLTAVA»
Використовуємо радіостарнцію «Зелла». Мобільний додаток, працює через Інтернет. Створений канал, і ми ним користуємося/

Подібний канал створений і для широкого загалу. «Полтава оперативна». Зайшовши сюди, можна попросити допомоги або залишити якусь інформацію.

Стрічка новин