На Полтавщині практично завершили перерахунок пенсій

Скорочення обсягів промислового виробництва і численності працюючих, а також мала заробітна плата багатьох працівників негативно позначаються на динаміці надходження коштів та фінансовому забезпеченні системи пенсійного страхування. Про цю та інші проблеми сьогодні йшлося на колегії у Головному управлінні пенсійного фонду області.

Восени цього року було переглянуто розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, який збільшився із 949 грн. до 1074 грн. Відповідно, змінилися і розміри пенсійних виплат. Протягом третього кварталу середній розмір пенсій на Полтавщині підвищився на 90 грн.45 коп.

/Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду в Полтавській області
Ми практично завершили перерахунок, маю на увазі підвищення пенсій. На жаль, не всі отримали, але буде ще другий етап підвищення. Тих пенсіонерів, які сьогодні залишились без відчутного підвищення, під час другого етапу обов'язково врахують/

Найбільшою проблемою, говорить Володимир Тараторін, залишаються борги. Нині по всіх видах платежів борг до обласного пенсійного бюджету перевищує 151 млн.грн. В першу чергу мова йде про підприємства-банкрути та ті, що у підпорядкуванні різних міністерств та відомств.

/Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду в Полтавській області
По активним підприємствах у нас сьогодні впевнене зниження – майже 2,8 млн.грн., тобто, борги ми знижуємо, не нарощуємо, це радує/

Разом з тим, зниження обсягів виробництва у Кременчуці зменшило надходження до Пенсійного фонду. Щодо гарних новин: ліквідовано пенсійний податок для деяких категорій пенсіонерів: учасника Другої світової війни, інвалідам війни, особам, на яких поширюється чинність 10-ї статті Закону «Про статус ветеранів війни і гарантії їх соціального захисту». Загалом під опікою Пенсійного фонду області знаходиться понад 468 тисяч громадян.

Стрічка новин