Полтавців сьогодні зранку злякав гул сирени

Полтавців сьогодні зранку злякав гул сирени. Сигнал «Увага всім!» вмикали з навчальною метою, аби перевірити, як працює система централізованого оповіщення. У разі реальної надзвичайної ситуації система приводиться в дію натисканням однієї кнопки, після чого сигнал поширюється на всі райони та міста Полтавщини.

Протягом години сигнал «Увага всім!» лунав по всьому місту. Не почути його було просто неможливо.

Сирени вмикали, аби перевірити дієздатність регіональної системи централізованого оповіщення. Ось з цього приміщення здійснюється запуск сигналу «Увага всім!». За допомогою спеціальної техніки фахівці приводять в дію систему. На Полтавщині – найбільша кількість засобів оповіщення в Україні, стверджують фахівці. Та, не дивлячись на це, з кожним роком стан готовності системи погіршується.

/Віктор Бондаренко, начальник оповіщення та зв'язку управління НС Полтавської ОДА
Основний оператор, який відповідає за утримання, технічне обслуговування, знаходиться в приватних руках. І на сьогодні основний оператор, а це ПАТ «Укртелеком», зменшується/

Оскільки це навчальна перевірка засобів оповіщення, то мешканці області, закликають надзвичайники, повинні зберігати спокій – їх життю та здоров'ю нічого не загрожує. Та не всі знали про це. На Огнівці навіть записали процес перевірки на відео.

Люди, які чули гул сирени, одразу пригадують, що необхідно робити в надзвичайних ситуаціях.

/Бліци
- Закусить вуздечку і йти подалі, щоб не свистіло. Я буду за вас ховатися
- А хто зна куди. В нас немає, куди бігти ховатися. В підвал хіба що тікати
- В бомбосховище ховатися треба. Де найближче, то не можу сказати. У мене вдома підвал такий, що там півсотні людей заховається
- Я біля тюрми проходила, думала, звідти лунає
- В школі завжди розказували, що потрібно взнавати, що відбувається і знаходитися в місцях, де є інформація про це
- Це чув і якось трішки ужаснувся. Сирена гуде не радість. Навіщо це? Хто це зробив?/

Фахівці пояснюють: завчасно попереджали через засоби масової інформації про те, що перевірятимуть сирени. Це необхідно робити, оскільки в разі реальної загрози покладатися на мобільний зв'язок не варто. Його можуть вимкнути. Дротова ж передача інформації – більш надійна.

/Віктор Бондаренко, начальник оповіщення та зв'язку управління НС Полтавської ОДА
Являється енергонезалежним. Воно не потребує ні електричної енергії, нічого, але в той же час є захищеним. Бо більшість ліній знаходиться під землею/

За допомогою системи централізованого оповіщення, розповідає Віктор Бондаренко, можна врятувати до 80% населення Полтавщини.

Стрічка новин