За даними ЦВК, на Полтавщині у виборах взяло 49% від загальної кількості жителів

За даними ЦВК, на Полтавщині у виборах взяло участь понад 569 тисяч громадян, а це – 49% від загальної кількості жителів області. Найвища явка виборців – у Чорнухинському районі, найнижча – у Полтавському та місті Миргороді. Про це, а також порушення, зафіксовані у день голосування, розповіли журналістам представники громадської мережі ОПОРА.

Порушення, зафіксовані спостерігачам під час виборів на Полтавщині, не мають системного характеру, а отже, не впливають на кінцевий результат. На цьому під час прес-конференції наголошували представники громадської мережі ОПОРА.

/Дар'я Черкашина, прес-секретар Громадської мережі ОПОРА у Полтавській області
В Полтавській області, за даними ЦВК, у голосуванні взяли участь 569 тис. 149 виборців, а це – 49% від загальної кількості. Досить високий показник, якщо порівнювати з іншими областями України/

Найактивнішими були виборці Чорнухинського району, явка становила більше 60%, на відміну від жителів Полтавського району та Миргороду. Нині, говорять представники ОПОРИ, вже відомі результати по виборах сільських голів у 13 дільницях області, а це – 161 сільрада.

/Анна Мосієнко, координатор виборчих програм Громадської мережі ОПОРА у Полтавській області
Громадська мережа ОПОРА неодноразово фіксувала факти видачі виборчих бюлетенів без відповідного документу, що посвідчує особу (відповідно до Закону України про місцеві вибори), а саме – без паспорту, або тимчасового посвідчення громадянина України для осіб, які недавно були прийняті до громадянства України/

Щодо інших порушень – у день виборів один із кандидатів на посаду міського голови Полтави влаштував бійку біля виборчої дільниці. Ще двоє полтавських кандидатів звернулися до Президента, міністра внутрішніх справ та голови СБУ, нарікаючи на підкуп виборців. Хоча до правоохоронних органів області, говорять представники ОПОРИ, заяв від них не надійшло. У Лубнах через неправильно вказаний рік народження кандидата на мерське крісло передрукували 30 тисяч бюлетенів, а деякі члени ДВК області отримали на вибори смс-повідомлення про розправу над їхніми рідними. Нині правоохоронці з'ясовують усі обставини.

Стрічка новин