Для вихованців студії образотворчого мистецтва «Соняшник» влаштували експериментальний урок

Експериментальний урок влаштували для вихованців студії образотворчого мистецтва «Соняшник» у Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка. Його теоретична частина – екскурсія закладом та знайомство з творами класичного та сучасного живопису, практична – створення власної пленерної роботи. За тим, як маленькі художники працювали в одному із полтавських парків, спостерігала наша знімальна група.

У Студентському парку з мольбертами, пензликами та фарбами затишно влаштувалися юні художники. Осінні замальовки тут роблять вихованці студії образотворчого мистецтва «Соняшник». Щойно вони повернулися з екскурсії до Галереї мистецтв, де знайомилися із класичними та сучасними творами, присвяченими осінній тематиці. Нині – своєрідна практична частина експериментального уроку від працівників Художнього музею.

/Алла Тимошенко, зав.відділом науково-масової та виставкової роботи Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка
Таким чином ми поєднуємо і мистецький аналіз, і надихання творами мистецтва минулого і сучасного, і свій підхід – це лабораторія/

У цій лабораторії під відкритим небом кожен із юних митців відшукує цікаву для себе натуру. Дерева, ліхтарі, будинки – невдовзі всі вони опиняться на дитячих полотнах.

/Іван Гаркуша, долучився до пленеру
Зараз я малюю педагогічний інститут, намагаюся зобразити осінь/

Осінь у юних художників переважно асоціюється з яскравими барвами.

/Євгенія Товста, долучилася до пленеру
Мені подобається осінь, тому що багато яскравих кольорів, і я люблю їх передавати на своєму малюнку/

Пленери восени, як правило, не тривалі, кажуть викладачі. Утім і за той невеликий відведений час діти можуть створити справжній дорослий пейзаж.

/Катерина Юхно, керівник Народного художнього колективу студії ОМ «Соняшник»
Це певний настрій, який може зловити художник, який ми вчимо ловити дітей. І працюємо ми швидко на осінньому пленері. Ми працюємо десь хвилин 20, щоб діти не встигли замерзнути. Такі заходи дуже потрібні дітям, особливо у канікулярний період/

Прохолодна погода, говорять учасники пленеру, не лякає затятих художників.

/Алла Тимошенко, зав.відділом науково-масової та виставкової роботи Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка
За ті хвилини, що дає природа, ти намагаєшся зробити максимально. Але, слава Богу, ще немає дощу, немає вітру, то тут у нас якраз сприятливі умови. А взагалі художники працюють у дуже жорстких умовах, і іноді йдуть на екстрим/

Гарно утеплившись, юні митці кажуть: окрім шапок та рукавичок їх сьогодні зігріває...

/Марія Саричева, долучилася до пленеру
Натхнення, бажання малювати, атмосфера дружня/

Після пленеру, за традицією, – виставка робіт. У Галереї мистецтв художники розвішують свіжі пейзажі на загальному стенді. Експериментальний урок вийшов на славу. Тепер у Галереї мистецтв очікують на інших юних художників, які не бояться дізнаватися щось нове та по-справжньому творити.

Стрічка новин