Місцеві вибори на Полтавщині відбулися

Місцеві вибори на Полтавщині відбулися. 25 жовтня вся країна мала змогу визначитися зі своїми представниками до рад всіх рівнів та очільниками населених пунктів. І хоч голосування на всіх дільницях закінчилося о 20.00, частина українців ще залишалася при роботі та встановлювала результати перегонів. Які вони – дивіться у наступному сюжеті.

Другий день поспіль до приміщення міської ради заносять мішки з бюлетенями та протоколи засідань дільничних комісій. У черзі на опрацювання документів стоїть і Олександр Грицун. Через місцеві вибори останній тиждень у нього виявився напруженим.

/Олександр Грицун, член ДВК №531196
- Розійшлися о 12 годині, прийшли на 6.30. Як ви думаєте, як вони пройшли? Тяжко.
- Цю ніч спали?
- Де?/

Не вагаючись, висловлює свою позицію щодо подій 25 жовтня.

/Олександр Грицун, член ДВК № 531196
Висновок – цирк. Не вибори, а цирк/

Уже другу добу у приміщенні знаходиться і Вероніка Шостак. Вона – діловод. Говорить, втомилася.

/Вероніка Шостак, діловод Полтавської міської виборчої комісії
Реєструю всі документи вхідні-вихідні, постанови, веду номенклатуру. І зараз реєструємо всіх наглядачів, уповноважених, довірених осіб, представників. Одна ручка уже закінчилася. Стільки писала, що закінчилися чорнила/

Трохи інша специфіка роботи – у заступника голови міської виборчої комісії Тетяни Радько. Вона – голос цього колективу.

/ІНТЕРШУМ
Частина проміжних результатів виборів по Полтаві до обласної ради/

Зачитує аналогічні тексти з учора.

/Тетяна Радько, заступник голови Полтавської міської виборчої комісії
Перші протоколи нам прийшли 25 жовтня о 22.30. Це були спецдільниці, де мало виборців, тому дільничні виборчі комісії змогли їх опрацювати дуже швидко. До нашої виборчої комісії не приходять зараз ні скарги, ні акти про порушення. У нас поки що все нормально по опрацюванню обласних протоколів/

Їх по закінченню передадуть до обласної виборчої комісії. Що ж до Полтави, то станом на 17 годину 26 жовтня середній показник підрахунку бюлетенів становить 90 %. У Київському районі міста залишилися неопрацьованими протоколи з 2 дільниць, в Октябрському - з 6, а Ленінському до кінця залишилося 4. Однак за попередніми даними, до міської ради потрапить одразу 7 партій. Найбільше голосів отримав «Блок Петра Порошенка «Солідарність» — ( 12.2%). Друге і третє місце між собою ділять - «Рідне місто» та «Совість України» — (11.3%). Четверту сходинку посідає «Свобода» — (10.2%). За ними розташувалися «Партія простих людей» (8.7%), «Батьківщина» — (7%)
та Радикальна партія Олега Ляшка (4%). Що ж до посади Полтавського міського голови, то абсолютною підтримкою у нашому місті похизуватися не може ніхто. У двобої за мерське крісло 15 листопада скоріше за все зустрінуться Олександр Мамай та Андрій Матковський. Більше інформації про результати виборчих перегонів можна буде дізнатися уже завтра, у наступних випусках "Новин".

Стрічка новин