у недалекому майбутньому у Полтаві буде 8 ЖЕДів замість теперешніх 14

У міськвиконкомі на спільне засідання постійних комісій міської ради виносили питання розгляду проектів рішень 17-ої сесії міськради, зокрема, про капітальний ремонт ліфтів та реорганізацію житлово-експлуатаційних дільниць.

Спершу голови постійних комісій, депутати міськради та запрошені обговорювали питання затвердження цільової програми капітального ремонту та модернізації ліфтів житлового фонду територіальної громади міста. Адже вона необхідна для отримання грошей з державного бюджету на ремонт цих необхідних елементів багатоповерхівок.

Передбачається 360 тисяч дофінансування з міського бюджету на ті ж цілі. Проте цього замало, тому в цьому році держава виділила на ремонт полтавських ліфтів 1 мільйон 250 тисяч гривень. Хоча Міністерство комунального господарства виділяє кошти лише тим містам, де існує програма модернізації ліфтів, тому подібну міськвиконкомом було розроблено. Її виконання заплановано до 2010 року, після її завершення, за словами заступника міського голови Юрія Бехтіра, ліфти спрослужать ще 18 років. До речі, наразі плата за користування ліфтом складає 6 копійок. Підприємство "Ремліфт" вирахувало, що лише для утримання ліфтів треба підвищити оплату до 18 копійок. Цінова інспекція ОДА з такими висновками погодилася. Тому цілком можливо, що в майбутньому за ліфт полтавці платитимуть у три рази більше.

Другим на засідання розглядався проект реорганізації госпрозрахункових житлово-експлуатаційних дільниць.

До нового року реорганізують дільниці номер 3, 5, 9, 10, 15 та 16 шляхом їх приєднання та передачі усіх майнових прав і обов'язків ЖЕДам номер 4, 7 та 11. Буде проведено перерозподіл житла таким чином, щоб житловий фонд був закріплений за дільницею територіально. Усі робітничі посади будуть збережені. За словами Юрія Бехтіра, жоден двірник, слюсар або сантехник звільнений не буде. Їх просто закріплять за іншим ЖЕДом, проте обслуговуватимуть вони ті ж самі ділянки, що й до реорганізації. Буде скорочено лише адміністративні апарати 6 ЖЕДів. Це приблизно 46 чоловік, що дасть можливість економити більше 61 тисячі гривень на місяць, які можна було б викорастати частково для підвищення плати працівникам та поліпшення матеріальної бази дільниць. Учасники засідання затвердили цей проект для винесення його на наступну сесію міськради. Втім, вони доручили Юрію Бехтіру розробити кошторис вивільнених коштів в результаті реорганізації ЖЕДів, скласти списки тих, кого буде звільнено та розробити систему заходів щодо оптимізації роботи самих житлово-експлуатаційних дільниць.

Стрічка новин