У Полтаві членам дільничних виборчих комісій погрожували

У Полтаві членам дільничних виборчих комісій погрожували. З невідомого номера на їхні телефони надходили смс-повідомлення із відповідним змістом. У них членів комісії попереджали працювати за законом, в іншому випадку - невідомі «ненав'язливо» нагадували пам'ятати про здоров'я своїх близьких. Із тими, хто отримав неприємні смс-ки, спілкувалися наша кореспонденти.

«Збираєшся порушити закон? Пам'ятай про здоров'я своїх близьких» – смс-повідомлення з таким змістом близько опівдня надійшло на телефон Людмили Василівни. Вона очолює дільничну виборчу комісію. Каже: на виборах вже працювала не раз, проте із таким випадком сьогодні зустрілася вперше.

/Людмила Білка,  голова ДВК №531223
Працюю постійно: і голова, і заступник, і секретар. Це перші вибори, в яких були погрози. Раніше до цього не було./

Не встигла пані Людмила оговтатися від «неприємного» повідомлення, каже, до неї почали підходити інші члени комісії. У них в телефонах - такі ж смс. Номер, з якого вони були надіслані, не зафіксувався. З чим пов'язані ці погрози, голова та члени комісії гадки не мають, утім одразу вирішили про цей факт повідомити правоохоронні органи.

/Людмила Білка, голова ДВК №531223
Ми звернулися одразу до міліції, викликали «102». Приїхала оперативна група, з нами попрацювали, взяли покази, ми показали свої телефони, сказали, що будуть розбиратися за цими фактами. /

У міліції кажуть: погрози до деяких учасників виборчих перегонів вони фіксували ще у процесі передвиборної кампанії. Сьогоднішні факти також не залишаться без уваги правоохоронців.

/Юрій Сулаєв,  начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області
Я думаю, що правову оцінку, оцінки цим виразам буде давати компетентна особа, тобто слідчий, який керував виїздом слідчо-оперативної групи і буде вивчати дані матеріали і у разі виявлення охзнак правопорушень чи то кримінального, чи то адміністративного, і вставлення осіб, які це робили, до цих осіб будуть застосовуватися заходи юридичного впливу./

Стрічка новин