На Полтавщині підтвердили африканську чуму свиней

На Полтавщині підтвердили африканську чуму свиней. Про це офіційно повідомляє ГУ ДСНС України у Полтавській області. Спалах захворювання зареєстрували у Гребінківському районі.
22 жовтня у селі Короваї у домогосподарстві з 16 свиней загинуло 9.
У Державного науково-дослідницькому інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи провели експертизу біологічного матеріалу. Фахівці підтвердили позитивний діагноз. Згиблих тварин, а також решту - 7 свиней з підозрою на захворювання, працівники районної ветеринарної медицини умертвили безкровним способом і спалили. Надзвичайна протиепізоотична комісія прийняла рішення про оголошення 3-х кілометрової карантинної зони захисту на території с. Короваї та 20 кілометрової зони нагляду.
У Короваївській сільській раді проводиться облаштування карантинної зони двома ветеринарно-міліцейськими постами. Контроль здійснює оперативна група ГУ ДСНС України у Полтавській області.
Нагадуємо, у липні цього літа на Полтавщину завезли свиней з Київській області, де спалахнула хвороба. Туші вилучили та утилізували. Одночасно з цим повідомили про захворюваність в Чернігівській, Рівненській, Житомирській та Сумській областях. У серпні вірус африканської чуми знайшли у Пирятинському районі Полтавської області.
До відома: африканська чума не загрожує людям, на неї хворіють лише дикі та свійські свині. Однак вилікувати тварин, уражених вірсом неможливо. Хворих свиней, та тих, які контактували з ними, забивають. Трупи спалюють.

Стрічка новин