У Полтаві демонструють графіку українсько-американського художника Якова Гніздовського

У Полтаві демонструють графіку всесвітньо відомого українсько-американського художника Якова Гніздовського. У Галереї мистецтв відкрилася виставка, присвячена 100-річчю від Дня народження митця. За походженням українець, Яків Гніздовський майже все своє життя прожив за кордоном, у Сполучених Штатах Америки. На батьківщині його ім'я стало відоме вже після смерті художника. Унікальні роботи українсько-американського графіка однією з перших побачила наша знімальна група.

Кілька десятків оригінальних робіт українсько-американського графіка та живописця Якова Гніздовського приїхали до Полтави. Із Львівського Національного музею імені Андрія Шептицького та Національного художнього музею України до нашого міста привезли збірку, присвячену 100-річчю від Дня народження митця. Ці роботи у Полтаві демонструються вперше, адже довгий час творчість цього художника залишалася для всіх українців «терра інкогніта». З Америки до нас доходили лише окремі твори графіка.

/Алла Тимошенко, зав.відділом науково-масової та виставкової роботи Полтавського Художнього музею імені М.Ярошенка
Я на афішу невипадково звертаю вашу увагу. Цю овечку – її знали всі художники, як букву «А» Дюррера. Вона до нас доходила у виданнях декоративного мистецтва, надзвичано дорогих журналах у 80-70 роки. І те, що до нас, до Полтави дійде така колекція – це унікально/

На початку 90-х років привідкрила завісу до творчості Якова Гніздовського дружина, яка привезла в Україну роботи чоловіка.

/Світлана Бочарова, заступник директора з наукової роботи Полтавського Художнього музею імені М.Ярошенка
Були виставки у Львові, Тернополі і Києві, і після цих виставок дружина подарувала частину творчого спадку свого чоловіка тим музеям, у яких відбувалися виставки, таким чином твори уже Якова Гніздовського в Україні були, але для широкого загалу ось такі виставки, які зараз подорожують Україною, вони відкривають справді це ім'я/

Майже все життя Яків Гніздовський присвятив техніці дереворізу, виставляючи свої графічні роботи у різних куточках світу.

/Світлана Бочарова, заступник директора з наукової роботи Полтавського Художнього музею імені М.Ярошенка
Він передає, особливо тварин, стилізовано, надзвичайно цікаво, він користується такою геометричною композицією у своїх творах, вони звучать як своєрідне таке мереживо чорно-біле/

Унікальні графічні роботи майстра своєї справи Якова Гніздовського полтавці можуть побачити у Галереї мистецтв протягом наступних двох тижнів.

Стрічка новин