Радники Міністра соціальної політики на рівні областей вивчають проблеми переселенців

Радники Міністра соціальної політики на рівні областей вивчають проблеми переселенців на місцях і передають інформацію  профільному міністерству, яке шукатиме шляхи їх вирішення. Під час зустрічі в обласній державній адміністрації йшлося про розробку стратегічної програми сприяння вимушено переміщеним особам на Полтавщині. Детальніше – у сюжеті.

Вікторія Курилко – радник Міністра соціальної політики на Полтавщині. Разом зі своїми колегами в інших регіонах вона вивчає проблеми переселенців. Програма радників створена громадською ініціативою Крим SOS разом з Міністерством соціальної політики та канадськими партнерами за підтримки уряду Великобританії. Нині головне завдання – допомогти вимушено переміщеним особам не на папері, а у реальному житті.

/Вікторія Курилко, радник Міністра соціальної політики України
Всі ці люди, ми їх розглядаємо не як внутрішньо переміщених, а як носіїв людського капіталу, інтелектуального капіталу. З цієї точки зору питання їх інтеграції ми хочемо включити в регіональні плани/

Полтавщині, говорить Вікторія Курилко, потрібна програма сприяння вимушено переміщеним особам, з конкретними цілями і ресурсами. Громадські організації готові надати свою допомогу, адже мають досвід роботи з даною категорією.

/Вікторія Курилко, радник Міністра соціальної політики України
Безумовно, сьогодні якийсь документ буде розроблено, якісь ініціативи ми почуємо, для цього ми запрошували і представників ВПО, і представників департаменту. Керівництво ОДА позитивно відгукнулося на нашу ініціативу/

Частина переселенців, зазначалося під час зустрічі, мають досвід підприємницької діяльності, але не бачать перспектив розвитку свого бізнесу на Полтавщині. Для них потрібно створити сприятливі умови, тоді будуть і надходження до бюджету, і робочі місця для людей.

Марина Молька

Стрічка новин