На прийомі у Міністра – всі бажаючі

На прийомі у Міністра – всі бажаючі. Головний юрист України Павло Петренко у вівторок приїхав до Полтави особисто консультувати громадян. Після відвідування перинатального центру Міністр говорив зі студентами-переселенцями. А далі – в обласній адміністрації разом з губернатором відкрив в регіоні практику особистого прийому громадян. Про що запитували полтавці у Міністра юстиції, чим він заспокоював вимушених переселенців та чи допомогли людям юридичні відповіді – дивіться далі.

Не протокольна зустріч, а максимально жива розмова – так іменує свій приїзд Міністр юстиції України Павло Петренко. В одному з полтавських вишів чиновник говорить із вимушеними переселенцями зі Сходу – студентами та викладачами. Офіційно це називається «засідання Мобільного Консультативного пункту з правової допомоги». Запитань не багато, стосуються вони переважно матеріальних потреб.

/Іван Карпенко, декан факультету Луганського Національного університету
Вважаю, що існує велика проблема із перетином кордону з зоною АТО для наших викладачів і студентів. Вважаю, що Міністерство юстиції про це знає, але поки що ця проблема не вирішена остаточно. І друге – це проблема тих пільг для викладачів, які вимушені знімати тут житло, сплачувати комунальні послуги і таке інше/

Міністр заспокоює: минулого тижня Уряд прийняв рішення про відповідний перерозподіл субвенцій.

/Павло Петренко, Міністр юстиції України
І ці кошти будуть направлені безпосередньо до тих вузів, на базі яких працюють їх колеги. Проблеми з переїздом, спілкування зі своїми родичами закінчаться тоді, коли Російська Федерація виконає мінські угоди/

Чиновник рекомендує звертатись до нього у разі виникнення проблем, а він надасть матеріали колегам з СБУ.
Доки Павло Петренко спілкується з викладачами і студентами, на одному з поверхів обласної адміністрації полтавці займають чергу. Особисто у Міністра юстиції Яна Давиденко з маленькою донькою на руках хоче отримати поради: як повернути відключене газовою службою тепло.

/Яна Давиденко
- Два тижні я з дитиною сиджу в холодній хаті.
- Як вони це аргументують?
- Кажуть, зміни в законодавстві. У нас 6 квартир. Лічильник був один, та рахунок один, а тепер сказали, що так не можна.
- Якої допомоги чекаєте від Міністра?
- Надіємось, він нам допоможе. Хоча б підкаже, до кого звернутися/

Черга на особистий прийом до Міністра юстиції, що впроваджують по всій країні, у Полтаві налічує до півсотні бажаючих. Першими заходять представники громадської ради.

/Олексій Шаманенко, заступник голови Громадської ради при Полтавській ОДА
Приймають ради: міські, обласні рішення. Їх опротестовує суд. Є постанови виконавчої служби – і воно не вирішується. І так далі. Головна проблема, ми вважаємо, – безвідповідальність влади, створена на підставі законодавства/

В Україні це масове явище, говорить Павло Петренко.

/Павло Петренко, Міністр юстиції України
Закон про очищення влади запрацює в судовій системі тільки через механізм набору нових суддів на конкурсі. Іншого варіанту нема. Але для того, щоб ця позиція була реалізована, потрібна підтримка 300 народних депутатів, які повинні проголосувати за зміни до Конституції/

Для вирішення деяких питань Міністр залучив юристів, які працюють у комітетах Верховної Ради, фахівців обласного управління та Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги.

Стрічка новин