В УМВС прозвітували про готовність до забезпечення виборчого процесу

Не називаючи прізвищ та імен кандидатів, в обласному управлінні Міністерства внутрішніх справ розповіли про випадки порушення виборчого законодавства. У деяких районних центрах, зауважив заступник начальника профільного управління Руслан Бірюков, вже розгорнули оперативні штаби, завдання правоохоронців – фіксувати порушення. Усі факти обіцяють розглянути і вжити відповідних заходів.

Відколи розпочалася передвиборча агітація, до правоохоронних органів області надійшло 57 заяв щодо порушення виборчого законодавства, 17-ть з них – по Полтаві. Відкрито три кримінальні провадження, 6 протоколів направили до суду, 12 заяв не знайшли підтвердження, стосовно більшості звернень тривають перевірки. Щодо фактів, які мають ознаки кримінального порушення, – це погрози учасникам виборчого процесу, нанесення тілесних ушкоджень та спроба підкупу виборців. Роботи у правоохоронців нині вистачає.

/Анна Мосієнко, координатор виборчих програм громадської мережі «Опора»
Які у нас з'являються випадки: розповсюдження листівок, які не були випущені кандидатами або партіями, вони невідомо звідки беруться/

У виборчому процесі, зауважив заступник начальника управління Міністерства внутрішніх справ області Руслан Бірюков, візьмуть участь більше мільйона полтавців. Понад 3,5 тисячі міліціонерів стежитимуть за тим, щоб усе було згідно з законом.

/Руслан Бірюков, заступник начальника УМВС України в Полтавській області
Ми не зафіксували ще жодного факту застосування адміністративного ресурсу з боку влади, найбільш поширені у нас адміністративні порушення, такі як непрямий підкуп виборців. Будь-який предмет побуту, якщо вам його дають, і там є символіка, то це вже непрямий підкуп виборців/

Імен кандидатів, які своїми діями порушують законодавство, на прес-конференції не називають. Говорять: якщо буде доказова база, винних покарають. За словами правоохоронців, претенденти на мерське крісло, які роблять «подачки» виборцям, своєї причетності до цього не визнають.

/Руслан Бірюков, заступник начальника УМВС України в Полтавській області
Звичайно, вони говорять, що не знають про це і не мають до цього відношення/

Доки люди прийматимуть від кандидатів їхню так звану «допомогу», непрямий підкуп, говорять у міліції, триватиме. Правоохоронці не в силі ефективно протидіяти цьому.

Стрічка новин