Учні Щербанівської школи носитимуть спеціальні браслети

Учні Щербанівської школи носитимуть спеціальні браслети. Їх подарували школярам інспектори Державтоінспекції, аби в темноті діти були помітні для водіїв автомобілів. На думку фахівців, позначення малечі в темряві спеціальними світловідбиваючими елементами має знизити рівень травматизму. З початку року на Полтавщині двоє дітей загинуло та майже 100 отримали травми різного ступеню.

Знайомтеся – це першокласники Щербанівської школи Полтавського району. Діти уважно слухають розповідь інспектора про аварії, в яких постраждали їх однолітки. Причини дорожньо-транспортних пригод, зазначають в ДАІ, з року в рік залишаються традиційними.

/Наталія Варченко, старший інспектор ДАІ Полтавщини
Зазвичай, коли стаються ДТП за участі пішоходів, – це несподіваний вибіг на проїзну частину, перехід вулиці чи дороги у невстановленому місці поза межами пішохідного переходу/

Інспектори до дітей прийшли не з порожніми руками. Ось ці світловідбиваючі браслети мають вберегти малечу від аварій на дорозі. Альона, послухавши міліціонера у формі, говорить: зрозуміла, для чого необхідне таке позначення.

/Альона Хоменко, першокласниця
Щоб машини бачили, що є там якась людина чи дівчинка. І не можна перебігати, якщо машина, то не можна перебігати через дорогу/

Після спілкування – практична частина. Не зайвим, говорять в ДАІ, буде нагадати дітям про безпечний перехід дороги. Тим більше біля школи якраз є пішохідний перехід.

/Іван Плюснін, першокласник
Як ти отут стоїш, потрібно дивитися по сторонах. Коли туди перейшов, потрібно направо дивитися. Якщо немає машин, можна переходити, якщо є машини – не можна/

Знають першокласники і позначення кольорів світлофору.

/Давід Коджаров, першокласник
Червоний – стояти, жовтий – приготуватися, а зелений – їдь/

За 9 місяців цього року на Полтавщині сталося близько 90 ДТП з потерпілими за участю дітей. В цих аваріях двоє загинуло та майже 100 отримали травми різного ступеню.

Стрічка новин