95 років відзначила колонія імені Антона Макаренка

Днями 95 років відзначила колонія імені Антона Макаренка. В обласній бібліотеці до цієї дати зібрали макаренкознавців, працівників колонії та дітей полтавської школи. І у формі мистецького вечора розповіли про педагога та його методи.

Після Жовтневого перевороту та Першої світової війни до нечуваних цифр зросла безпритульність і злочинність. Педагог Антон Макаренко став всесвітньо відомим, бо запропонував абсолютно нові підходи у вихованні проблемних дітей.

/Андрій Ткаченко, доктор педагогічних наук, макаренкознавець
Якомога більше вимогливості до дитини, якомога більше поваги до неї. У нас, на жаль, не тільки педагоги, але і батьки порушують цей принцип. Або не поважають дитину, або не вимагають від дитини/

У листопаді 1920 року під Полтавою відкрили першу колонію для неповнолітніх правопорушників, Антона Макаренка призначили директором. До річниці події в обласній бібліотеці – захід.

/Юлія Шолудько, бібліотекар соціо-культурного відділу Полтавської обласної бібліотеки ім.І.Котляревського
Назва заходу в нас «Маленька держава великих надій», до 95 річчя від дня заснування колонії в селі Ковалівка Полтавського району, Полтавської області імені Макаренка/

Сюди запросили учнів гімназії, що зараз на місці колонії імені Макаренка, першого інтернату та 10 школи. І їх учителів – щоб узяли на замітку деякі принципи виховання. Макаренкознавці кажуть: система Антона Семеновича в Україні майже не застосовується, хоча вважають її ефективною. Педагог дбав про фізичний стан своїх підопічних, велику увагу приділяв праці – до неї, казав, треба залучати якраніше. Для зовсім маленьких рекомендував починати у формі гри. Батькам радив не робити того, що діти можуть зробити самі. Під Ковалівкою колонія Макаренка пробула недовго, переїхала до Харкова.

/Валерій Шульга, директор Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей ім.А.Макаренка
Тому що Полтава на той час була невеличким містечком, і перспективи для його вихованців були мізерні. А Харків на той час столиця, там були і навчальні заклади, там були виробництва і все/

Антон Макаренко залишив по собі літературу, корисну як для батьків, так і для педагогів, і поради, які навіть через сотню років, вважають знавці, діють.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію