Податківці полюють на тих, хто приймає горіхи

Податківці полюють на тих, хто приймає горіхи. Згідно із законодавством, підприємець, який на ринку збирає горіхи у населення, має вимагати у людей довідку про наявність власної земельної ділянки, де й вирощує сільськогосподарську продукцію. Чи дотримуються цієї норми збирачі горіхів, разом з податківцями перевірила і наша знімальна група.

Центральний ринок. Вулиця Чапаєва. Особливу увагу на себе звертають оголошення типу «Куплю горіх. Куплю ядро». До таких підприємців, розповідають у міській податковій інспекції, існують певні вимоги.

/Дар'я Шляхова, головний державний інспектор відділу комунікацій ДПІ у м.Полтава
У разі здійснення закупівель сільськогосподарської продукції у громадян – власників присадибних земельних ділянок, фізична особа – підприємець, яка здійснює таку закупівлю, виступає ще і податковим агентом/

Тобто підприємці, які приймають горіхи в людей, мають надавати до Фіскальної служби певні документи.

/Дар'я Шляхова, головний державний інспектор відділу комунікацій ДПІ у м.Полтава
Підприємець зобов’язаний надавати до контролюючого органу Податковий розрахунок за формою №1-ДФ, в якому відображати виплачений (нарахований) дохід фізичним особам – виробникам с/г продукції за ознакою «148» – доходи від продажу с/г продукції/

Аби все було законно, і в підприємця не виникло проблем з податківцями, операція з приймання горіхів має бути оформлена актом закупівлі із обов'язковим зазначенням прізвища, ім'я та ідентифікаційного коду продавця продукції. А для впевненості, що горіхи вирощені у власному господарстві, а не вкрадені, наприклад, у сусіда, необхідно надати довідку від сільської, селищної чи міської ради про виділення ділянки.

/Віктор Малов, приймає горіхи
В цьому році мало горіхів, вони мокрі, багато гнилих. Так що в цьому році не дуже/

За нечищені горіхи пропонують 25 гривень, за ядро – 100-130 грн. за кілограм. Займаються таким бізнесом переважно громадяни східної національності. Вони агресивно реагують як на податківців, так і на камеру.

/ІНТЕРШУМ
Зачем ты снимаешь?/

Чому не хочуть спілкуватися - не пояснюють.

Та не всі так налаштовані. Ось цей підприємець з Грузії навіть пригостив журналістів та податківців своєю продукцією. Говорить: знає про такі податкові порядки.

На тих же, хто не знає і не буде дотримуватися вимог закону, обіцяють застосовувати штрафні санкції.

Стрічка новин