У Художньому музеї імені Миколи Ярошенка відкрилися дві нові виставки

У Художньому музеї імені Миколи Ярошенка відкрилися дві нові виставки. У великій виставковій залі – картини Народного художника України Володимира Колеснікова, а у прес-центрі навпроти – звіт із пленерів у Дендропарку юних майстрів пензля.

У прес-центрі Художнього музею наразі виставлено звіт із пленерів учнів Художньої школи, Малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко та АРТ-студії «Художник». Юним пейзажистам Полтави уже 4 роки як влаштовують виїзди у Дендропарк.

/Оксана Деркач, організатор пленерів
Коли організовувалися ці пленери, то ми запрошували відомих провідних художників, які робили їм певні настанови/

/Лідія Орел, директор Полтавської художньої школи
Пленерний живопис і пленерні замальовки дають можливість грунтовно вивчити натуру, світлоповітряне середовище. І пленерний живопис дає можливість зупинити мить, чудову мить милування природою, прививає естетичні смаки/

Олія, пастелі, олівці. На виставці є роботи, писані восени та навесні. Роботи із пленерів у Дендропарку уже виставлялися у міськвиконкомі та в Художньому салоні. Деякі подаровані міському центру реабілітації дітей-інвалідів. Досвідчені художники кажуть: пейзажі достойні і писані професійно.

/Михайло Шлафер, директор Дендропарку
Це дійсно роботи на високому рівні, не кожне місто може такими похвалитися. Талановиті діти, вдячні люди і красивий Дендропарк, ми запрошуємо на екскурсію/

А у великій виставковій залі, що навпроти прес-центру, виставили картини Народного художника України Володимира Колеснікова. Їх автора уже рік як немає серед живих. Добру половину цих робіт у Полтаві іще не бачили. Розписи Володимира Колеснікова прикрашають автовокзал, медакадемію, організації Києва, Москви, Тюмені тощо. Художній музей імені Ярошенка зберігає 12 творів цього художника.

/Євген Пілюгін, Заслужений майстер народної творчості України
Те, що він мав освіту і Харківський інститут, і Львівський інститут, отакий сплав Сходу-Заходу. Він був гарний художник і монументаліст по Харківській школі, і декоративіст по Львівській школі/

Колеги і просто відвідувачі виставки кажуть: немає роботи, яка б не вразила на цій виставці. І називають їх геніальними.

/Іван Новобранець, художник
Жінки, але ж це не просто жінка, в яку можна закохатись, а це ціла жіноча плеяда, світова, розумієте? З отими їхніми думками жіночими/

Володимир Колесніков народився в Луцьку, навчався у Львові та Харкові, жив у Києві та Полтаві. Наші художники вважають його земляком, бо сам митець називав Полтаву рідним містом та пов'язував із нею головні етапи власного професійного сходження.

Стрічка новин