У Краєзнавчому музеї лунала духовна музика

У Краєзнавчому музеї лунала духовна музика. Там провели традиційний фестиваль, на який приїхали колективи з Києва та Львова. І, звичайно, виступили кращі хори Полтавщини.

Фестиваль духовної музики «Небесні перевесла» вперше провели у Полтаві у 2011. На сьогодні до нього запрошують усі хорові колективи та вокальні ансамблі із класичним та духовним репертуаром. Тут є музичні школи, училища, церковні хори з деяких районів області.

/Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ
Коли ми 4 роки тому задумали і починали цей фестиваль спільно із управлінням культури обласної державної адміністрації, у ньому взяли участь лише 2 колективи: наш духовний хор консисторії та хор «Полтава». А вже сьогодні, на 4 рік, уже 17 колективів/

Уперше в нашому місті – львів'яни. Чоловічий хор – рідкість не те, що для Полтави, їх небагато на всю Україну.

/Руслан Ляшенко, диригент Львівського муніципального хору «Гомін»
Ми більше об'їжджаємо терени Ближнього Зарубіжжя – Польща, Чехословаччина, Словаччина. І рідко попадаємо в Центральну чи Східну Україну. Тому для нас було дуже цінне це запрошення/

Краєзнавчий музей – вдале місце для проведення такого фестивалю, тут гарно звучить музика, кажуть ті, хто нею займається.

/Олеся Дудко, директор Львівського муніципального хору
Це дійсно так, тут не потрібно ставити якесь сучасне обладнання, тут звук лльється сам, акустика дуже прекрасна/

Організатори кажуть: не чекали такої кількості учасників, і наступного року планують провести цей фестиваль у два етапи, в першому відібравши кращих по районах області.

Стрічка новин