Сьогодні вперше наша держава відзначає День захисника України

Сьогодні вперше наша держава відзначає День захисника України. З самого ранку полтавці вшанували пам'ять тих, хто ціною власного життя виборював незалежність батьківщини. 16 полтавців не повернулися до своїх родин після бойових дій на Сході держави. За вірність українському народові цього дня бійців посмертно нагородили відзнаками.

У День захисника України на центральному кладовищі вшановують загиблих учасників АТО. З квітами та лампадками сюди прийшли їхні родини та друзі. У Вадима Ямщикова тут похований друг – Антон Грицай. З ним, каже чоловік, раніше кожне 14 жовтня проводили разом.

/Вадим Ямщиков, заступник голови Асоціації учасників-ветеранів АТО Полтавщини
Ми на Покрову завжди їздили на марш УПА до Києва. До початку війни останніх 5 років завжди проводили цей день у Києві, тому що ми завжди розуміли, що таке віддати своє життя за країну, поважали воїнів УПА, які боролися за незалежність України/

Своє життя Антон Грицай віддав у боях за Широкине. Не повернувся додому після міноментного обстрілу у Ясинуватському районі Валерій Боняківський. На цій світлині він – у військовій формі та з фірмовою посмішкою. Таким, каже донька Марія, тато був завжди, ніколи не падав духом та, будучи художником, постійно шукав у житті позитив.

/Марія Пурас, донька В.Боняківського
Він був, по-перше, люблячим батьком та дідусем. В мене є дитина, син, і він завжди нам дзвонив, він був веселим, ніколи не розповідав ніякі погані ситуації, історії, які з ним траплялися там, а тільки хороше, розпочинав розмову з анекдоту. Казав: «Хочеш підійму настрій?», і розповідав анекдот/

Ці бійці відстоювали цілісність України в різних районах Сходу, проте свій вічний спокій знайшли тут, на Алеї Героїв. Панахиду за полтавцями, які загинули в АТО, на центральному кладовищі провів Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький
Споконвіку ми прагнули до свободи, і завжди страждали. Немає, мабуть, серед європейських народів народу, який страждав би більше, аніж український народ. Ми любимо свободу, ми готові відстоювати цю свободу ціною власного життя/

16 полтавців власним життям заплатили за незалежність своєї держави. Із рук керівництва міста та області відзнаки «За вірність українському народові першого ступеню» отримали їхні батьки, дружини та діти.

Стрічка новин