Як перетворити пластилін на малу скульптуру, знає майстер народного мистецтва Микола П'ятенко

Як перетворити пластилін на малу скульптуру, знає майстер народного мистецтва Микола П'ятенко. Свої роботи митець презентував в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара. Розпочав займатися цим видом мистецтва він відносно нещодавно – близько 3,5 років тому. Що дало поштовх для цього – у матеріалі наших кореспондентів.

У селі Варварівка Карлівського району цей майстер народного мистецтва – справжня знаменитість. У кожній третій хаті є копії картин відомих художників, зроблених Миколою П'ятенком. Свою руку художник-аматор доклав і до ікон у місцевій церкві.

/Лариса Гаврилова, колишня очільниця відділу культури і туризму Карлівської РДА
Село Варварівка – особливе. Для нього характерний вид творчості, як народне малярство. І там представлено дві гілки. Одну – молоду – представляє Наталія Полєжаєва, це директор сільського будинку культури, теж самоук-художниця, а іншу – Микола Павлович, але він багатогранний, в різних техніках працює/

У листопаді буде рік, як ця виставка Миколи П'ятенка мандрує Полтавщиною. Такою малою скульптурою він захопився близько трьох з половиною років тому. Спонукали до цього ювілейні дати українських письменників.

/Микола П'ятенко, майстер народного мистецтва
Перша була Леся Українка. Потім Тарас Шевченко, як уже 200 років було, а тоді Гоголь – 205 років, а тоді вже як була виставка у нашому районі Карлівському, мені вже і Василя Симоненка пропонували, не замовляли, а пропонували/

Образ Василя Симоненка також піддався митцю. Микола П'ятенко каже: роботу можна вважати виконаною, коли оточуючі впізнають у скульптурі особу, яку виліплював. Наразі він має у своєму доробку 11 таких бюстів. Створює їх із пластиліну.

/Микола П'ятенко, майстер народного мистецтва
Глину потрібно підтримувати в такому дусі, щоб вона не засохла, а пластилін – при будь-якій температурі. От поки натхнення не відійшло, а він завжди готовий під руками/

Одна з останніх робіт Миколи П'ятенка – бюст Володимира Короленка. Цю свою скульптуру автор забажав подарувати літературно-меморіальному музею письменника у Полтаві.

Стрічка новин