До Дня українського козацтва у Краєзнавчому музеї провели захід для молоді

До Дня українського козацтва у Полтавському Краєзнавчому музеї провели захід для молоді: школярам показали фільм, познайомили із творами мистецтва, які пов'язані із козацькою тематикою, та презентували експонати із фондів.

У Полтавському Краєзнавчому музеї учні дізналися історичні факти, які вони навряд чи почули б у школі. В першу чергу це стосується особливостей зброї часів козацтва. За словами наукового співробітника Віталія Яремченка, у фондах музею – 18 шабель, які можна умовно віднести до козацької доби, але, як виявилося, козаки надавали перевагу не їм.

/Лайф
Проти більш ніж 110 рушниць було знайдено лише 30 шабель, тож основна зброя козака – все-таки рушниця/

Діти – особлива категорія, до їх приходу у Краєзнавчому музеї готуються заздалегідь.

/Ганна Барська, завідуюча історичним відділом Полтавського Краєзнавчого музею
Щоб було цікаво, ми розповіді об'єднуємо з відеолекторієм, з показом фільмів, відеослайдів, з музикою, як це було сьогодні/

Цього разу учасників заходу зустрічав церковний хор храму Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. Окрім експозиції з музейних фондів, організатори розмістили у залі триптих «Слава Козацька» Заслуженого художника України Володимира Бенфіалова.

/Володимир Бенфіалов, Заслужений художник України
Якщо коротко, то центральна частина, де булава знаходиться, в стані спокою та миру, а щойно виникає загроза ворогу, козаки збираються і, як бачите на правій і лівій частинах, дають ворогу відсіч, захищають свою свободу, свою землю/

За допомогою мультимедійної техніки школярів ознайомили і з іншими творами мистецтва, які теж пов'язані із козацтвом.

Стрічка новин