Навчальний заклад із 110-річною історією

П'ята загальноосвітня школа відсвяткувала свій 110-ий ювілей. У далекому 1905 році навчальний заклад з'явився у Полтаві як земське початкове народне училище. З роками змінювалися його назви, добудовувалися нові приміщення, проте завжди візитівкою цього навчального закладу залишався професійний педагогічний колектив та підтримка шкільних традицій. Одна з них – святкувати Дні народження школи у колі найближчих друзів: учнів, вчителів, випускників.

На фасаді 5-ої школи – привітальні слова. Про День народження цього навчального закладу мають знати всі. З самого ранку школа-ювілярка приймає вітання та подарунки. Один із них – новенька мала спортивна зала. У приміщенні, де відтепер проходитимуть уроки фізкультури для учнів, маленькі спортсмени демонструють гостям школи свої вміння.

Підхоплюють естафету вихованці секції тхеквондо.

Ще один сюрприз до 110-ої річниці від заснування навчального закладу – дошка пошани. На її відкритті святковий наказ зачитує директор школи.

/ІНТЕРШУМ 
Директор школи оголошує наказ: «У зв'язку зі святкуванням 110-ої річниці з дня заснування школи, з метою стимулювання праці працівників та учнів наказую: занести на шкільну дошку пошани наступних працівників»/

Загалом світлини 25 вчителів нині прикрашатимуть цю дошку. Педагогічний колектив – те, чим по-справжньому пишається школа протягом всіх років свого існування.

/Неля Тупиця, вчитель Полтавської ЗОШ №5
За ці всі роки школа зберегла традиції. Нам дуже пощастило з керівниками, які очолювали школу, тому що традиції продовжувалися, вони примножувалися. Школа отримувала можливість не лише плекати своїх учнів, а й плекати своїх вчителів. Учителі представляють нашу школу, представляють наше місто на різних форумах, семінарах, регіональних семінарах. Вони беруть участь у різноманітних експериментальних роботах, які проводяться не лише на полтавському рівні/

Про своїх наставників із повагою говорять і учні.

/Бліци учнів
- Мені дуже подобається ця школа. Вона красива, тут гарні вчителі. Вони гарно навчають. Вони навчають читати, рахувати, писати.
- Вони нас виховують, вчать розуму, розв'язувати різні приклади, задачі, дружити.
- Вчителі навчають нас бути єдиним колективом/

Продовжується святкування вже в актовій залі. Ювілейний концерт зібрав тут людей, які в різні часи об'єднувалися навколо цього навчального закладу. У вчителя математики Валентини Іщенко, наприклад, із 5-ою школою пов'язана більша частина життя.

/Валентина Іщенко, більше 40 років пропрацювала у школі вчителем математики
В церковно-приходській школі, у приміщення 5 школи у маленькому будиночку навчалася мама, я навчалася, сестра моя, моїх двоє синів і три онуки. І 42 роки я працювала в 5-ій школі/

Деякі випускники 5-ої школи нині стали відомими людьми у Полтаві. Працюють лікарями, педагогами, діячами мистецтва. Проте свій рідний навчальний заклад, кажуть, не забувають.

/Микола Демченко, директор Полтавського музичного училища ім.М.Лисенка, випускник ЗОШ №5
Напевно, повинен пройти якийсь час після закінчення, і повертаючись знову в школу, починаєш усвідомлювати, що роки навчання в школі, в рідній школі – це були не тільки найкращі, а й найважливіші в твоєму житті/

Цього вечора на шкільній сцені – учні пліч-о-пліч зі своїми вчителями. Отак в мирі та злогоді, переконані, вони зустрічатимуть ще не один ювілей своєї улюбленої школи.

Стрічка новин