Мешканці одного із полтавських будинків звинувачують КП ЖЕО 2 у невиконанні домовленостей

Мешканці одного із полтавських будинків звинувачують комунальне підприємство ЖЕО 2 у невиконанні домовленостей. Розібратися у цих непростих стосунках намагалася й наша знімальна група.

/Олена Ляшенко, журналіст
Скільки років цьому будинку – достеменно не знають навіть його мешканці. Він дуже нагадує повоєнні часи. А стан біля вхідних дверей – і зовсім наче після обстрілу/

Будинок номер 18а по вулиці Фрунзе знаходиться майже у центрі міста. Зовсім поруч – полтавський Біг Бен та торгівельний центр. Здалеку зовсім не видно, що в ньому – купа проблем. Починаючи від гілки, що вибиває шибки на другому поверсі, закінчуючи електропроводкою. Мешканці запевняють: за світло вони переплачують, бо комунальне підприємство ЖЕО 2 уклало з ними договір, як із побутовим приміщенням.

/Інтершум
І тому ми платимо, як по побутових приміщеннях, по завищеним тарифам/

Вони кажуть: не розуміють, чому платять за себе і сусіда, і добиваються того, щоб розраховуватися тільки за своїми лічильниками.

/Інтершум
Щоб ми платили... накруте там, скільки накруте на мій лічильник. Звичайно, я буду платити. А так влітку мене немає вдома місяць, її немає, я маю платити за всіх/

У будинку живе кілька родин, по кімнаті на кожну, кухня та коридор – спільні. Від «Обленерго» вони мають пояснення, за що платять: за нараховане поквартирними лічильниками плюс за освітлення спільної території. Із антимонопольного комітету – підтвердження, що тарифи справедливі. Люди запевняють: із комунальним підприємством ЖЕО 2 домовлялися, що вони замінюють проводку, встановлюють нові лічильники, які дозволять платити кожен за себе, а підприємство допомагає їм владнати справи із «Обленерго».

/Інтершум
Оце другий лічильник, оце третій, а оце четвертий. Всі куплені за свій рахунок. І проводи, і робота, і усе. Все куплене. Все ми зробили, їм залишилося тільки передать в Обленерго, ну якусь там тільки документацію може зробить/

Новенька проводка та лічильники висять поки без діла. Уже рік, як люди чекають, що їх задокументує «Обленерго» і скаржаться на комунальників по різним інстанціям. Мають купу відписок, і жодного паперу, на якому б чорним по білому написано було про домовленість між ними та ЖЕО 2.

/Інтершум
Ми ходили туди на прийом просто, до інженера, аж два рази, і вони там клятвено обіцяли/

Більше того, люди підозрюють, що будинок збираються зносити. Ми направили запит на міську раду про статус будівлі по вулиці Фрунзе, 18 а. Маємо відповідь – будинок житловий, зносити його не планують. А в комунальному підприємстві ЖЕО 2 нас запевнили: розмови про те, що приміщення значиться, як побутове, – неправда.

/Михайло Лукін, заступник начальника КП «ЖЕО 2»
(телефоном)
Якщо там живуть люди, ми ніколи не пишемо, що приміщення побутове/

І звинувачення у порушенні домовленостей із мешканцями підприємство також спростовує.

/Михайло Лукін, заступник начальника КП «ЖЕО 2»
(телефоном)
Ми навіть пропонували зробити цю проводку, тобто вони купують цей матеріал, тому що у нас не входять у тариф такі послуги у таких об'ємах. Тобто ви купуєте матеріал, а ми робимо проводку. Вони від наших послуг відмовились. А потім вони звернулися в «Обленерго», зрозуміли, скільки це коштує, і почали писати усякі скарги/

Схоже, проблема мешканців будинку 18 а по вулиці Фрунзе зависла в повітрі. Юристи радять у таких випадках, щоб усі домовленості були не усними, а на папері: тоді розібратися, хто винен, буде простіше.

Стрічка новин