У Полтаві почали святкувати Покрову та День захисника України

У Полтаві почали святкувати Покрову та День захисника України. Науково-пізнавальною програмою «Ми – нащадки великих козаків» відзначили переддень свята у музеї імені Короленка.

Сценарій свята написали самі музейники – працівники садиби Короленка. Вони кажуть: хотіли створити особливу історичну атмосферу: щоб діти, яких запросили, краще збагнули суть Покрови та зрозуміли, чому цей день колись обирали своїм головним святом козаки та Українська повстанська армія. Цього року день Покрови Пресвятої Богородиці вперше відзначають іще й як День захисника України.

/Людмила Вітенко, науковий співробітник музею-садиби В.Г.Короленка
Взагалі це свято засноване ще за часів Русі, у 1164 році князем Андрієм Боголюбським. І присвячене воно Божій Матері, яка зняла з голови хустку і накрила нею весь народ/

Театралізоване дійство умовно розділили на три частини: період Визвольної війни Богдана Хмельницького, Другої світової війни і створення повстанської армії та сьогодення.

Дійство стало можливим стараннями акторів-аматорів незалежного театру «Антракт». Вони показали дітям, якими були справжні українські воїни.

/Якби в нашій країні були такі лідери зараз, як Богдан Хмельницький та Тарас Бульба, ми були б одні із найкращих країни в світі/

Таке дійство у музеї імені Короленка обіцяють повторити.

Стрічка новин