Майже 2,5 млн.грн. – сума грошових внесків партій-учасниць виборчих перегонів на Полтавщині

Майже 2,5 млн.грн. – сума грошових внесків партій-учасниць виборчих перегонів на Полтавщині. Нагадаємо, щоб взяти участь у виборах, кожна партія мала внести грошову заставу. Її розмір різнився: найменша сума була 320 грн., найбільша – 56 тисяч. За рахунок цих грошей вдасться частково покрити витрати на організацію виборів, зазначалося на прес-конференції голови обласної виборчої комісії Людмили Сердюк. 

На вибори до Полтавської обласної ради зареєструвалися кандидати від 17-ти партій. Загалом, своїх кандидатів в області висунули 30-ть політичних сил, щоправда, деякі представлені лише у кількох районах. У середньому на один представницький мандат претендує 9 людей.

/Людмила Сердюк, голова Полтавської обласної виборчої комісії
До обласної ради ми маємо обрати 84-х депутатів проти 120 тих, які обрані під час минулих виборів. У нас 84 округи, туди увійшли усі райони, міста обласного значення, 3 райони у Полтаві і 2 – у Кременчуці/

Згідно з гендерною квотою, у кожній політичній силі має бути не менш ніж 30% жінок. Більшість намагаються дотримуватися цього принципу.

/Юрій Северин, начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців апарату ОДА
Всього у нас 7900 представницьких мандатів буде розподілено в області, і якщо говорити про багатомандатний виборчий округ, – це 1430 депутатських місць. На ці 1430 місць у нас претендує 12 тисяч 965 кандидатів/

Особливістю цьогорічних виборів стали грошові застави. Кандидати у депутати до місцевих рад та претенденти на посаду міського голови мали внести певну суму. Її розмір варіювався від кількох сотень до кількох десятків тисяч грн. На Полтавщині загальна сума внесків сягнула майже 2,5 млн.

Стрічка новин