Гадяч і Полтава – міста Полтавщини з найактивнішими зсувними процесами

Гадяч і Полтава – міста Полтавщини з найактивнішими зсувними процесами. В обласному центрі майже 40 офіційно зареєстрованих зсувів, один із нещодавно виявлених – по провулку Першотравневому. Саме про нього і йшлося на засіданні профільної комісії за участю голови обласної державної адміністрації Валерія Головка.

Цього року у Полтаві на території центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи стався масштабний зсув землі. Якщо не вжити заходів, земля повзтиме і надалі, а це загроза життю і здоров'ю людей. Це питання намагалися вирішити на засіданні профільної комісії за участю губернатора Валерія Головка. Очільник області закликав не ділити проблему між містом та областю, вона – спільна для всіх.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Виділяємо кошти, а ви – з міського бюджету, так ми закриваємо проблему, так вона і повинна вирішуватись. А ми сьогодні щось пишемо, приймаємо, ось такі талмуди лежать листів, а грунт зсувається!/

Зазвичай причина зсувів – надмірне зволоження грунту, але цього разу факторів, які посприяли активізації зсувних процесів на провулку Першотравневому, кілька.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА
Перше – це насичення грунту водою, яке відбулося через протікання мереж «Водоканалу». Друге – це забудова, яка відбувається нижче зсувних явищ, це тенісні корти, є там і житлова забудова/

Через несправність мереж вода, як зазначалося, зволожувала грунт з грудня 2014-го по травень 2015-го року. Через це земля і поповзла. Але у керівника профільного управління міськвиконкому – своя версія.

/Володимир Леонов, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення МВК
Зсув відбувся через те, що дерева спиляли, тут була ексгумація тіл німецьких солдатів/

У голови обласної державної адміністрації – своє ставлення до того, що сталося. Говорить: замість того, щоб попередити проблему, вжити для цього спеціальних заходів, доводиться витрачати мільйони на усунення наслідків.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Не потрібно казати, що сьогодні пориви, чи щось інше стало поштовхом для зсуву грунту, чи більше того – ексгумація військових німецьких. Потрібно прислухатися до науковців, які кажуть: не потрібно випилювати дерев, це значить, що їх не потрібно випилювати!/

На засіданні вирішили: документацію має розробити «Полтававодоканал». Після того, як визначать потрібну суму, виділять кошти як з міського, так і з обласного бюджетів.

Стрічка новин