При Свято-Успенському кафедральному соборі відкрилася недільна школа

При Свято-Успенському кафедральному соборі відкрилася недільна школа. Дітей-вихованців тут навчатимуть основам православ'я, співам, а також влаштовуватимуть для малечі різноманітні майстер-класи. На першому занятті у школі побувала і наша знімальна група.

Своє перше заняття у недільній школі двадцять троє дітей розпочинають із молитви. Цього дня вони офіційно стали її вихованцями. Серед них – і донька пані Наталії Меланія. За її словами, на сьогоднішній день важливо приділяти увагу духовному вихованню дітей.

/Наталія Серебрякова, привела доньку у недільну школу
Якось ми більше приділяємо уваги якомусь такому розвитку, щоб діти чогось вчилися: читати, англійська, танці, малювання. Це також дуже важливо, і мої діти цим займаються. Але також дуже важливо, щоб це був духовний розвиток, щоб та краплиночка доброти, краплинка віри, посіяна в дитячих душах, вона зростала разом з ними/

Більшість із цих дітей добре знайомі один із одним, адже минуле літо провели у православному таборі «Джерело», що у Нових Санжарах.

/Олександра Гамазова, прийшла на заняття недільної школи
Нас навчали робити мотанки. Кожен ранок і вечір з нами проводили духовні бесіди. Ми молилися перед сном/

Нині цих дітей знову об'єднали. Тепер вже – у недільній школі. Її, до слова, не довелося створювати з чистого аркуша, адже кілька років тому при Свято-Успенському соборі вже існував подібний просвітницький заклад. Перше заняття відродженої школи влаштували у день Святителя Димитрія Ростовського. У цьому Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір вбачає добрий знак.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький
Святитель Димитрій, поїхавши до Ростова, побачив ту тотальну неграмотність, темряву, грубощі, і він почав з того, що організував дитячу школу на зразок Києво-Могилянської академії, у якій сам навчався. Тому я теж вбачаю певний символізм у цьому. Я думаю, що під покровительством святителя Димитрія Ростовського, всіх українських святих ми починаємо перший наш цей урок/

Кожне заняття, кажуть у школі, матиме кілька частин.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький
Уроки будуть складатися з духовної частини. Вона буде тривати від 15 до 30 хвилин, в залежності від ситуації. Потім буде частина музична, ми будемо вчити дітей співати. Потім буде частина творча: діти будуть робити якісь поробки і чаювання, бутерброди. Це невід'ємна частина. Дітей обов'язково треба годувати/

Навчатимуть у школі дітей від 7 років. Протягом занять дорослим, які будуть приводити до неї своїх синів та доньок, теж не доведеться нудьгувати. Для батьків влаштовуватимуть окремі лекції.

Стрічка новин