Засідання останньої сесії обласної ради шостого скликання ледь не закінчилося провалом

Засідання останньої сесії обласної ради шостого скликання ледь не завершилося провалом. Сталося це тому, що громада упродовж години блокувала її роботу. Протестували проти виділення родовищ нафти і газу Полтавщини, адже саме сьогодні на порядок денний депутатів винесли левову частку питань, що стосуються цієї теми. Чим закінчилося протистояння – дивіться у наступному сюжеті.

Остання сесія обласної ради цього скликання не обійшлася без конфліктів. З самого ранку під стінами головної будівлі Полтавщини зібралася громадськість, аби не дозволити депутатам віддати близько 10 родовищ газу та нафти.

/Валерій Прядко, голова обласної організації «Партії простих людей Сергія Капліна»
Хочуть видатити дозволи на близько 10 земельних ділянок, які складають близько 4% території Полтавщини на видобуток нафти і газу фірмі, яка зареєстрована лише в травні 2015 року в Миргороді, яка не має історії, не має, мабуть, і фінансових ресурсів для цього, і ми всі розуміємо, для чого це робиться. Те, що зараз робиться, – це повний безлад і просто «дерибан» нашої полтавської землі/

Ще один аргумент від громади – упродовж року такі рішення не приймалися. Валерій Прядко вважає, що окремі особи хочуть «на коня» заробити на цьому кошти. Зі своєю позицією мітингуючі потрапляють до сесійного приміщення та упродовж години блокують роботу депутатів.

/ІНТЕРШУМ
Полтавський газ Полтаві!
Ганьба!/

Думку громади підтримують і окремі депутати.

/Степан Бульба, депутат Полтавської обласної ради
3 тижні залишилося до виборів. Дайте змогу сформувати народу нову обласну раду, і нехай вона приймає рішення і відповідає за свої дії/

Врешті-решт, аби розблокувати роботу сесії, Петро Ворона ставить на голосування питання про зняття всіх питань, що стосуються нафто-газового комплексу.

/ІНТЕРШУМ
Рішення прийнято. Аплодисменти/

Таким розвитком подій задоволений голова обласного осередку Партії простих людей Валерій Прядко.

/Валерій Прядко, голова обласної організації «Партії простих людей Сергія Капліна»
Думаю, що депутати наступної обласної ради будуть приймати це рішення зважено, порадившись з громадою, прорахувавши все, відкрито, і привівши в бюджет якомога більше грошей/

Лідер Партії простих людей Сергій Каплін переконує, що триматиме це питання на контролі. Уже зараз подав звернення до Президента Петра Порошенка щодо розгляду законності питань, які були винесені на засідання. В Партії впевнені, що після виборів обов'язково потраплять до обласної ради. Це дозволить проконтролювати вирішення питань паливно-енергетичного комплексу Полтавщини та забезпечити поповнення місцевих бюджетів.

Стрічка новин