Єдина у місті дитяча художня школа – під загрозою

Понад 50 років у центрі міста працювала Полтавська художня школа. Наразі установа, принаймні, за старою адресою, може припинити свою діяльність. Тривалий час приміщення опалювалося за рахунок газових котлів у підвалі, нині ж їх термін експлуатації вичерпано, та й згідно з новими будівельними нормами, використовувати таке обладнання у дитячих навчальних закладах заборонено. До початку опалювального сезону лишилося два тижні, а проблему з опаленням не вирішено. Щоб отримати відповіді на свої запитання, батьки дітей ініціювали зустріч з керівництвом закладу. З подробицями – Марина Молька.

На сесії міської ради, яка відбулася 30 січня цього року, спрямували понад 900 тисяч грн. на капітальний ремонт Полтавської дитячої художньої школи. Відтоді минуло 8 місяців, а кошти досі не освоєні. Зважаючи на це, батьки вихованців закладу вимагали звіту про виконану роботу від директора Лідії Орел. Очільниця акцентувала увагу на проблемах з опаленням. Говорить, «Полтавагаз» заборонив використання старих газових котлів, що знаходяться у підвальному приміщенні. До зими споруда не готова.

/Лідія Орел, директор Полтавської дитячої художньої школи
Цього року газове обладнання уже вичерпало свій ресурс, уже край, його вмикати не можна. Тому постало питання про заміну котлів, але встановити їх не можна в підвалі, і нам газове господарство виготовило технічні умови, де вказано, що необхідно побудувати виносну котельню, або модульну, або окрему будівлю за межами школи/

Але своєї землі у школи не має, а розташований поруч Краєзнавчий музей дозволу на використання своєї не дає. Одна з причин – підземні ходи: будівельні роботи можуть призвести до руйнування приміщень. До центральної тепломережі підключитися теж не можуть, бо комунікації пролягали б через приватну забудову, користуватися потужностями Краєзнавчого ніхто не дозволяє, а твердопаливні котли не встановлять, бо немає запасу палива, та й приміщень для його зберігання. Оптимальний варіант – електричні котли, але мережі не витримають такого навантаження. Нині вхідна потужність – 2 кіловата, а необхідно щонайменше 80-т. Представник громадської ради Юрій Золотухін запропонував альтернативне рішення.

/Юрій Золотухін, експерт громадської ради при Полтавській ОДА
- Громадська рада ніяких грошей не візьме, ми обстежимо і дамо свій висновок щодо використання електрообладнання.
- Будь ласка, ми не проти/

Вирішити проблему можна, було б бажання, певен депутат міської ради Олександр Артеменко, а в адміністрації школи його немає.

/Олександр Артеменко, депутат Полтавської міської ради
Знайдеться господар, який зможе його опалювати і утримувати. Якщо цей господар, який зараз керує, не може це зробити, мабуть, він не гідний цього зробити/

Найбільше доля навчального закладу непокоїть батьків. Якщо проблему з опаленням найближчим часом не вирішать, школу перенесуть у приміщення по вулиці Алмазній, але цей варіант багатьох не влаштовує.

/батько вихованця Полтавської дитячої художньої школи
Наші державні монополії, які контролюються першими олігархами країни: «Полтавагаз», «Полтаваобленерго», міська влада – всі проти дітей!/

/Наталія Шарлай, мати вихованки Полтавської дитячої художньої школи
Якби міська влада надала рівноцінне приміщення у центрі міста, це було б вирішення проблеми, але так як у віддалений спальний район відправляють, це неможливо, половина дітей кинуть цю школу/

Щоб врятувати старе приміщення, представники батьківського комітету вирішили написати листи до Президента України, Міністерства культури та Генпрокуратури.

Стрічка новин