Стоматологи Полтави цього тижня повернулися із АТО

Стоматологи Полтави цього тижня повернулися із АТО. Вони брали відпустки за власний кошт та лікували зуби солдатам. Це вже третя поїздка, цього разу – під Горлівку. Що бачили, чим вражені та що привезли із собою – розповіли нашим журналістам. 

«Спасибі Тетяні за мою красиву посмішку – прапор України, розписаний уздовж і впоперек бійцями 17 батальйону, привезли стоматологи Полтави із Дніпродзержинська. У зоні АТО наші медики побували уже втретє. Узяли відпустки за власний кошт і поїхали. Шість лікарів обласної стоматполіклініки, дві медсестрички та водії. Транспорт випросили в обласної ради, а на матеріали, кажуть, складалися усі стоматологи області – хто скільки дасть.

/Світлана Штогрін, медсестра КУ «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка»
Перевернутий світлогляд – побували в землянках, подивилися на їх побут. Це дуже важко...Оті побутові умови...це дуже важко. Це справжні чоловіки, якими ми всі повинні пишатися/

/Інтершум

Ось такий солдатський побут на передовій/

/Тетяна Сисоєва, медсестра КУ «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка»
Всім своїм знайомим, брату, всім, я говорю, що вас би туди хоча б на місяць. Хлопці вони настільки щирі, вони непідкупно щирі, якщо вони говорять, то це правда. Вони діляться усім, що в них є, вони несуть відповідальність один за одного/

У 17 батальйоні, який полікували наші стоматологи, служать чоловіки із усієї України. Одеса-мама, Ужгород, Тернопіль, Черкащина. Лікарі побули у них майже 3 дні. Кажуть, що чоловік 200 пройшло крізь їх руки. Працювали із раннього ранку і допоки вистачить сил.

Стоматкабінет на 4 крісла розгорнули на території старого профілакторію «Райдуга». Пломбували, реставрували, знімали камінь, надавали хірургічні послуги і просто розважали вояків лікарським гумором.

/Віктор Харченко, заступник головного лікаря КУ «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка»
Перші півдня до нас така була недовіра, так як стоматологів всі бояться, але потім, коли побачили результат на перших пацієнтах, черга до нас була доволі велика/

Солдати віддячили медикам нехитрими подарунками – ящиками тушонки та згущеного молока. Ці пакунки, кажуть лікарі, передадуть тим, хто їх дійсно потребує, – одній з родин вимушених переселенців, де є діти. Собі ж стоматологи залишають бойові сувеніри. Кажуть, незабаром відкриють у поліклініці власний міні-музей.

Стрічка новин