«Полтававодоканал» оголосив «холодну війну» споживачам, які крадуть воду

«Полтававодоканал» шукає споживачів, які незаконно підключаються до мереж водопостачання та водовідведення. Щоб попередити несанкціоновані втрати води на підприємстві, створили інспекцію, яка займатиметься цими питаннями. До радикальних дій спонукає критична фінансово-економічна ситуація, у якій опинився «Водоканал». З подробицями – наші кореспонденти.

У Полтаві як фізичні, так і юридичні особи, незаконно підключаються до мереж водопостачання та водовідведення. Через це профільне комунальне підприємство втрачає кошти і не може здійснити виробничі розрахунки. Щомісяця спеціально створена інспекція виявляє і штрафує десятки таких споживачів, подекуди сума сягає кількох десятків тисяч грн.

/Володимир Степаненко, начальник служби обліку і реалізації КП «Полтававодоканал»
Це самовільне підключення юридичних та фізичних осіб до мереж «Водоканалу», споживання води в обхід лічильника та вплив на його роботу для заниження об'ємів водоспоживання. Через такі дії у підприємства зменшується реалізація, на рахунки надходить менше коштів, що може вплинути не лише на ритмічність роботи підприємства, а й на якість послуг/

Місто поділене на зони, у кожній встановлені прилади обліку, тож виявити, скільки вкрали води, говорять на «Водоканалі», не складно.

/Володимир Степаненко, начальник служби обліку і реалізації КП «Полтававодоканал»
За підсумками лічильників, які стоять на мережах, мінусуємо кількість води, яка пішла по кінцевих споживачах і отримуємо різницю, яку треба було виявити, як комерційні втрати/

Не секрет, що для економії коштів споживачі втручаються в роботу лічильників, зокрема за допомогою магнітного поля. Але вже згодом цей метод, говорять комунальники, стане неефективним. У Полтаві на прилади обліку встановлюватимуть антимагнітні стрічки, які змінюватимуть колір при спробі змінити показники таким чином.

Стрічка новин