Полтавські документалісти виходять на всеукраїнський та міжнародний рівень

Полтавські документалісти виходять на всеукраїнський та міжнародний рівень. Цього року фільм одного із них відкривав фестиваль «Дніпро-cinema» імені Данила Сахненка у Дніпропетровську. Автор стрічки Дмитро Вовк, а також директор Полтавського фестивалю документального кіно «Полтава-Док» Олександр Калашник на прес-конференції поділилися із журналістами своїми останніми перемогами та досягненнями.

Полтавський короткий метр потроху утверджується на вершині українського документального кіно. Олександр Калашник, директор фестивалю «Полтава-ДОК», не без гордості говорить про стрічки місцевих авторів. Нещодавно він повернувся із Дніпропетровська. Тамтешній Всеукраїнський фестиваль цього року відвідали три полтавських фільми, а один із них – «Медовий ранок» – навіть удостоївся честі відкривати сам фестиваль. Ця стрічка була оцінена ще на одному почесному конкурсі.

/Олександр Калашник, директор фестивалю документального кіно «Полтава-ДОК»
Цей фільм був відзначений на кінофестивалі «Кінокімерія». Це також міжнародний фестиваль, який відбувається кожний рік у Херсоні. У минулому році цей фільм «Медовий ранок» завоював третє місце там. І призери завжди відбираються, кращі фільми на Всесвітній кінофестиваль «Уніка»/

І на цьому Всесвітньому фестивалі, каже Олександр Калашник, – знову нагорода. Фільм Дмитра Вовка «Медовий ранок» демонструє один день із життя бджіл. На зйомках, ділиться автор, інколи відбувалися непередбачувані ситуації.

/Дмитро Вовк, учасник фестивалю документального кіно «Полтава-ДОК»
Там є кадр: відкритий вулик, половина рамок знята, половина стоїть. Я беру камеру, спускаю туди в середину, кладу. Вона лежала якийсь час, знімала, а потім її звідти потрібно було дістати. Доки спускав – все спокійно було, а почав діставати – бджоли захвилювалися. І я на півдорозі цю камеру тримаю і розумію: якщо різко смикну, точно покусають/

На щастя, тоді обійшлося без жертв. Свої нові роботи, говорить Дмитро Вовк, він збирається демонструвати на шостому фестивалі «Полтава-ДОК». Останній, до речі, попри довгу невизначеність, таки відбудеться. Стартує фестиваль 17 жовтня.

Стрічка новин