Менше обранців і нові ради – такі зміни чекають на полтавців після виборів 25 жовтня

Менше обранців і нові ради – такі зміни чекають на полтавців після виборів 25 жовтня. Фахівці підрахували: півшляху до цього Україна вже здолала. У середу офіційно завершилося висунення кандидатів. Відповідно до чинного законодавства, з четверга політичні сили вже не можуть висувати своїх кандидатів на посади депутатів, міських, сільських чи селищних голів. Але, попри це, виборчі комісії першого жовтня не змогли оголосити кількість претендентів. Про інші особливості нинішніх виборів дивіться у нашому матеріалі.

Екватор виборчої кампанії. Уночі проти четверга завершилося подання кандидатур на депутатів, сільських, селищних, міських голів. А 1 жовтня територіальні виборчі комісії мають розглянути всі документи. Адже до 29 вересня жодна партія не подала списки своїх претендентів. Усі залишили це на останній день. Загалом таких 17 політсил. Нині фахівці вибори 25 жовтня відзначать як такі, що мають чимало новизни.

/Юрій Северин, начальник відділу адміністрування держреєстру виборців апарату Полтавської ОДА
Вперше у нас проводяться на території області перші вибори об'єднаних територіальних громад. У нас є 12 об'єднаних територіальних громад. І 25 жовтня по них відбудуться теж вибори місцеві, будуть обрані депутати нових ради та обрано голів/

А ще зменшиться кількість обранців: замість 10 тисяч вцілому в Полтавській області залишиться трохи менше 8 тисяч мандатів. Тобто депутатів та різних голів «уріжуть» на одну п'яту. А за кілька років представницьких органів планують зменшити удвічі. Зараз в Україні вперше отримали фіксовану кількість депутатів, розраховану відповідно до кількості населення. До цього ради самі визначали, скільки матимуть обранців. Наприклад, в облраді зараз 120 обранців, а буде 84.
Теперішні вибори фахівці називають неактивними в окремих районах області.

/Юрій Северин, начальник відділу адміністрування держреєстру виборців апарату Полтавської ОДА
Суспільство взагалі подекуди мало висуває своїх кандидатів до відповідних рад. І станом на вчора ще були у нас випадки, коли не висувався жоден кандидат по тому чи іншому виборчому округу. Це стосується сільських, селищних рад/

Нині українці обиратимуть місцеву владу на 5 років, втім, якщо приймуть зміни до Конституції і відбудеться децентралізація, то нас знову очікуватимуть вибори. За проектом – уже за 2 роки.

Стрічка новин