Перевізники ремонтують свої автобуси прямо на технічному огляді в ДАІ

Перевізники ремонтують свої автобуси прямо на технічному огляді в ДАІ. Сюди вони пригнали транспорт, аби фахівці перевірили їх напередодні чергового конкурсу на перевезення пасажирів. Та не всі автобуси, що вже незабаром перевозитимуть людей, виявилися до цього готовими.

6 жовтня відбудеться черговий конкурс на перевезення пасажирів на внутрішньообласних маршрутах. Відтак претенденти мали представити свій транспорт на огляд в ДАІ. Дивилися автобуси протягом двох днів. Мали перевірити 51 одиницю.

/Сергій Марчишинець, заступник начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА
Основні питання, які виникають під час огляду, це, в першу чергу, технічний стан транспортного засобу, а по-друге – наявність відповідних документів, які засвідчують право власності і технічний стан самого транспортного засобу/

Перевіряли справність автобусів працівники ДАІ, Укртрансінспекція, громадськість, представники конкурсного комітету. Для прозорості процедури, зазначає Сергій Марчишинець, також запросили журналістів. Спостерігають за оглядом і перевізники. Тетяна Старченко зазначає: до її автобусів претензій не було. Хоче подивитися, який технічний стан транспорту в інших перевізників.

/Тетяна Старченко, перевізник
Залізняк Галина Іванівна, яка завжди бориться за справедливість, а в самої порядку немає ніякого. Нехай ось покаже свій транспорт, який вона подає на конкурс. Той самий, він в неї не міняється. Вона його не обслуговує/

Дочекалися і Галину Залізняк. За словами перевіряючих, вона мала надати на огляд 4 автобуси. Приїхало три. Два з'явилося одразу. До їх стану у фахівців виник ряд питань.

Поряд з цим виявили ще ряд несправностей. Прямо на місці почали лагодити світло, крісла та інші поломки. Тим часом приїхала ще одна маршрутка. Фахівці говорять: її стан залишає бажати кращого.

Подібні перевірки, переконує сама Галина Залізняк, незаконні. Оскільки в Постанові Кабміну за номером 1081, якою керується конкурсний комітет, про це нічого не вказано.

/Галина Залізняк, перевізник
Керівництво ОДА разом з заступником губернатора, який дав доручення і дав добро своєю візою, опублікували, що ми обов'язково маємо показати. Якщо хтось не покаже, то він не відповідає статті Закону. Тобто нас за це буде знято з конкурсу/

За результатами дводенного огляду, розповідає Сергій Марчишинець, складено акти, які ляжуть в основу допуску чи недопуску до конкурсу. Так із 51-го заявленого автобуса один не з'явився, а два виявилося технічно несправними. Загалом на 37-м маршрутів претендує 21 перевізник.

Стрічка новин