В Україні немає непублічних міст

В Україні немає непублічних міст. Такого висновку дійшли експерти, оцінюючи відкритість органів місцевого самоврядування. Другий рік поспіль соціологи досліджували публічність міського голови та депутатів за різними критеріями. Результатами роботи першими поділилися із журналістами. Які дві новини про Полтавську міську раду у всеукраїнському вимірюванні Індексу публічності розповіли нашим кореспондентам – дивіться далі.

Найпублічніше місто в Україні – Івано-Франківськ, відповідний індекс вирахували соціологи. Далі – Вінниця, що має 70%. На третьому місці – столиця. Полтава не увійшла до п'ятірки, навіть десятки рейтингу. За індексом публічності місто оцінили на 45% і поставили на 21 позицію. Тобто, передостанню.
Минулоріч в Україні вперше оцінювали публічність органів місцевого самоврядування. Тоді Полтава була на 17 місці з 43%.

/Костянтин Донченко, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»
Є дві новини: гарна і погана: гарна новина – наш рейтинг зріс. У нас тепер 45%. Погана – в загальному порівнянні ми змістилися на передостаннє місце. Наче б то і є позитивні моменти, але інші міста активніше включилися у публічність/

Зокрема публічність Полтавського міського голови оцінили на 18 місце. У лідерах – Луцьк, Івано-Франківськ та Київ. Дещо схожа ситуація – і в рейтингу депутатів. Найпублічніші обранці у Вінниці. На другому місці – колеги з того ж Івано-Франківська. На третьому Суми. А полтавські депутати посідають 20 сходинку. Не брали участі в дослідженні Луганськ, Донецьк та Крим.
Для дослідження фахівці «Бюро економічних та соціальних досліджень» моніторили сайт міськради та її практичну діяльність: прийом мера, депутатів, надання адмінпослуг.

/Костянтин Донченко, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»
По голові публічність впала, здається на 4%. Зате збільшився по депутатах і по виконавчих органах. Але й досі депутати у нас є непублічними. Міська рада дуже слабко взаємодіє із громадськістю, проводить обговорення, не має громадських рад/

Соціологи говорять: не треба розцінювати оприлюднення як політичне. Дослідження проводили для того, аби ті, хто посядуть крісла у нових органах місцевого самоврядування, оптимізували цю роботу.

/Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України
Я думаю, що люди, які зараз балотуються до міської ради, мають вже зараз розуміти, що без активного спілкування з громадянами жодного рішення, яке не буде сприйняте громадою, не повинно бути прийнято. Треба, щоб люди розуміли: які проекти рішень виносяться, що хочуть прийняти – тоді ці рішення будуть нормально сприйняті/

Результати моніторингу експерти традиційно нададуть і самим досліджуваним. Разом із рекомендаціями, як покращити свою роботу. Наприклад, пропонують вести онлайн-трансляції сесій міськради, спілкуватись із полтавцями у соцмережах, оновити стратегічний план розвитку Полтави.

Стрічка новин