На Полтавщині реалізують німецько-український проект «Реформування адміністративних послуг на Сході України»

На Полтавщині реалізують німецько-український проект «Реформування адміністративних послуг на Сході України». Його завдання – поліпшити умови надання муніципальних послуг населенню, зокрема, комунальних та адміністративних, а також співробітництво між міськими, селищними та сільськими громадами області. Саме про це йшлося на засіданні Координаційної ради за участю іноземних партнерів.

Адміністративні послуги в Україні стали більш доступними, вітчизняні експерти переймають досвід зарубіжних колег. Мова йде про публічні послуги, які надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. У Полтаві, наприклад, віднедавна реалізують проект німецького товариства GIZ.

/Штефан Дрегер, міжнародний експерт проекту GIZ «Реформування адміністративних послуг на Сході України»
Як в Німеччині, так і в Україні, перед органами місцевого самоврядування постає все більше викликів, зростає об'єм послуг, які вони повинні надавати. Місцеві громади не взмозі вирішувати деякі проблеми самостійно, тому ефективніше співпрацювати і долати ці виклики разом/

Щоб ефективно вирішувати проблеми, потрібен комплексний підхід, тож на Полтавщині вирішили створити обласний центр, який координуватиме дії місцевих громад.

/Володимир Микійчук, заступник голови Полтавської обласної ради
Мова йде про те, щоб купити, наприклад, не одну машину пожежну, а повністю змінити інфраструктуру, так в більшій мірі будуть вирішуватись місцеві проблеми/

Проект передбачає співфінансування німецької сторони, хоча головне навантаження – на самих громадах, які як ніхто зацікавлені у вирішенні своїх проблем.

/Тарас Журавель, заступник керівника Проекту GIZ «Реформування адміністративних послуг на Сході України»
Більшість коштів все-таки були у громад, і принцип міжмуніципального співробітництва в тому, що громади власними коштами збирають необхідні бюджети, щоб закупити певне обладнання, устаткування/

Проте гроші, як зазначалося на засіданні Координаційної ради, вирішують не все, потрібні фахівці у різних галузях, їх теж залучають, зокрема, й іноземних.

Стрічка новин