Депутати готуються до останньої сесії цього скликання

Депутати готуються до останньої сесії цього скликання. Відбудеться вона уже 2 жовтня, а доти у комісіях розбирають питання, які виноситимуть на голосування. Чимало з них стосується паливно-енергетичного комплексу в області. В якому напрямку розвиватиметься ця галузь – дивіться у наступному сюжеті.

На Полтавщині востаннє перед виборами депутати обговорили питання галузі паливно-енергетичного комплексу на засіданні профільної комісії. Основну увагу приділили родовищам нафти і газу. Уже 2 жовтня ряд підприємств можуть отримати спеціальні дозволи на геологічне вивчення та видобуток цих корисних копалин.

/Олександр Залужний, голова постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу
Пріоритетом для нас було і є, і ми його задекларували, щоб підприємства були зареєстровані на території Полтавської області, щоб вони платили податки в казну нашої області і допомагали нашим місцевим жителям у вирішенні їх соціальних питань/

Яких саме – обиратимуть територіальні громади. Головне, говорять спеціалісти, що підприємства сплачуватимуть кошти, які покращать життя людей.

/Олександр Залужний, голова постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу
Під час видобутку – це 1,5 % від рентних платежів. Ці кошти – досить суттєві, які додатково надійдуть у бюджети розвитку тих громад, де йде видобуток корисних копалин, і ці кошти підуть на ремонт доріг, на будівництво лікарень, ремонт шкіл і на вирішення соціальних питань тих територій, де видобуваються корисні копалини/

У процесі обговорення не обійшлося без суперечок. Одна з них стосувалась виділення площ публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування», адже ще на початку року підприємство показувало себе не з найкращого боку. Однак у зв'язку з його реабілітацією депутати пішли на компроміс: на сесії спробують проголосувати за надання 2 ймовірних родовищ нафти і газу з бажаних 10.

Стрічка новин