Правильно реагувати на вигук «Слава Україні!» навчилися навіть собаки

Правильно реагувати на вигук «Слава Україні!» навчилися навіть собаки. У Полтаві живуть чотирилапі учасники АТО, які знають, що значить – чергування на блок-постах та зачистка території, і яким довелося освоїти нові види зброї та вибухових речовин. Про них – наш наступний сюжет. 

Цього чорного ретривера звати Магі. Це дівчинка, і вона дуже любить свого господаря – прапорщика міліції Віктора Скирду. Він узяв її на виховання 9-місячним щеням, сам дресирував, а перед Євро-2012 Віктор та Магі поздавали заліки, і лабрадор отримала серифікат із хорошими оцінками. Вона профі по пошуку вибухівки і зброї. Уже 9 років, як ці двоє працюють в тандемі. А ще вони разом побували у зоні АТО, каравани транспорту перевірили, усі підозрілі об’єкти біля блок-постів.

/Віктор Скирда, молодший інспектор-кінолог по пошуку вибухівки і зброї
Всі воєнні машини, всі машини волонтерів, всі машини добровольчих батальйонів – всі до одної. Для нас не було різнці: чи спецназ їде, чи розвідка, у нас була вказівка усе перевіряти/

Зараз Магі позує для камери, вона запросто знаходить зброю в машині.

/інтершум
Це означає, що сабачка зловила запах збройної олії і вона виконує команду «сидіти» або «лежати», а коли знаходить, то я її заохочую її улюбленою іграшкою/

А цю вівчарку беруть із собою, коли вбивсто, крадіжка чи згвалтування. Її господар також побував у зоні АТО і навчив її, як належить справжнім патріотам вітатися.

/СИНХРОН
- Стела, Слава Україні!
Стела гавкає/

/Сергій Кузьменко, молодший інспектор-кінолог
Ця собака, її звуть Стела, їй 5 років, я з нею працюю по розшуку/

Ось із цим ретривером на кличку Феля Сергій Кузьменко побував на Сході, разом вони шукали вибухівки. На Черкащині є єдиний в Україні пам’ятник військовим собакам. Про них знято безліч фільмів.

/Кадри із к/ф «Комісар Рекс»/

У Полтавському міліцейському кінологічному центрі кажуть: такі універсальні, як Комісар Рекс, собаки бувають тільки у фільмах. Справжні хвостаті поліцейські – вузькі професіонали. Є такі як Магі – профі по вибухівкам, є по наркотикам, є антитерористи як Стела, спеціалісти по затримці злочинців. Зараз 2 собаки від Полтавського кінологічного центру перебувають на Сході – працюють по патрульній лінії.

Стрічка новин