З 1 вересня зріс прожитковий мінімум

17 вересня поточного року Верховна Рада України схвалила пакет законів, поданих Урядом, серед яких – зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015рік». Підвищено, зокрема, прожитковий мінімум на одну особу для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, хоча попередньо Законом ці зміни передбачалися з 1 грудня поточного року, повідомляється на сайті Департаменту праці і соцзахисту Полтавської ОДА. Таким чином, з 1 вересня 2015 року установлено прожитковий мінімум в розрахунку на місяць:
- на одну особу – 1330 гривень;
- для дітей віком до 6 років – 1 167 гривень;
- для дітей віком від 6 до 18 років – 1455 гривень;
- для працездатних осіб – 1378 гривень;
- для осіб, які втратили працездатність – 1074 гривні.
З цими змінами слідує підняття пенсій, заробітних плат, різного роду соціальних виплат. Призначення соціальних виплат проводиться підрозділами соціального захисту населення, якими охоплено в Полтавській області понад 320 тисяч осіб. Перерахунку підлягають ті види виплат, розмір яких розраховано залежно від прожиткового мінімуму. Зокрема, будуть підвищені: допомога одиноким матерям, у зв'язку з вагітністю та пологами; на дітей, над якими встановлено опіку та піклування; малозабезпеченим особам, які проживають разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу; дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів; малозабезпеченим сім'ям; інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам; дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування; особам, які не мають права на пенсію; внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання. Оскільки розмір допомоги чи компенсації обчислюється у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму тієї або іншої групи населення (від 7% до 200%), відповідно, розмір збільшення виплати становить від 8, 75 гривень до 338 гривень одній особі. Загальна сума підвищення залежить від виду допомоги та кількості членів сім'ї, яким допомога призначена. Наприклад, якщо виплата призначена кільком членам сім'ї, розмір доплати може становити 608 гривень. Таку суму підвищення отримає опікун, який одержує допомогу на 2 дітей – до 6 років та від 6 до 18 років, яким інші види виплат (пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога) не призначалися.
Для перерахунку різних видів державних соціальних виплат одержувачам не потрібно звертатися до місцевих органів праці та соціального захисту населення, оскільки виплати будуть збільшені автоматизовано. Суми доплат за вересень та виплата соціальних гарантій в нових розмірах буде проведена у жовтні поточного року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію