Для педагогів-початківців на Полтавщині працює школа молодого вчителя

Для педагогів-початківців на Полтавщині працює школа молодого вчителя. Навчання тут проходять амбітні випускники педагогічних вишів, які прагнуть іти в ногу з часом та стрімко підійматися кар'єрними сходами. В обласному інституті післядипломної педагогічної освіти в рамках проекту відбулася вже друга зустріч. З її учасниками спілкувалися наші кореспонденти.

Школа молодого учителя Полтавщини запрацювала на початку року. Нині її слухачами є 34 педагога, які тільки-но розпочали свою трудову діяльність. Проект розрахований на 2 роки і покликаний розкрити інноваційний потенціал учителів-початківців. Одна із тих, хто проходить тут навчання, – Ганна Князєва із Карлівського району. Цього разу разом з іншими Ганна опановує таку модель організації навчання, як інфоурок.

/Ганна Князєва, вчитель
Я працюю у сільській школі, яка є малокомплектною, у нас менше 50 учнів і 10 учителів, тому важко обмінюватися досвідом, добре, що виділяється хоч один день, коли ми готуємо такі уроки, бо програма у нас насичена, і ми не встигаємо займатися самовдосконаленням/

Застосування сучасних технічних можливостей дозволяє надовго втримувати увагу учнів, а ще полегшує роботу вчителям. Працювати з комп'ютером та використовувати можливості інтернету якраз і навчають молодих педагогів у школі.

/Сергій Телятник, вчитель
Вчитель, який давно працює, і сучасний вчитель, – до них різні вимоги. Сучасний вчитель повинен володіти комп'ютером на дуже високому рівні/

Школа молодого вчителя має свій сайт, який є основою для спілкування випускників педагогічних вишів, які працюють за спеціальністю і хочуть розвиватися.

/Надія Білик, професор кафедри педагогічної майстерності ПОІППО ім.М.В.Остроградського
Така форма роботи спонукає до розвитку потенціалу молодих педагогів, які не повинні чекати, коли їм буде 50-т, і їм дадуть вищу категорію. А ти покажи себе зараз, заяви про себе, не бійся, люби себе!/

Вчителі, які стали учасниками проекту, – це нова зміна старшому поколінню педагогів. І хоч досвіду у них ще бракує, але бажання самовдосконалюватись цим спеціалістам не позичати.

Стрічка новин