Захисники Кернеса звинувачують Авакова у втручанні у діяльність полтавського суду

Суд у справі Геннадія Кернеса вкотре перенесений. Але такому рішенню передувало майже 6-ти годинне засідання. Всі учасники процесу були присутні, відтак розглянули декілька клопотань як зі сторони захисту, так і зі сторони обвинувачення. Про що говорили у залі суду – дивіться у наступному сюжеті.

Геннадій Кернес за півгодини до початку засідання разом з ескортом приїжджає до Київського районного суду. Громадськість вже його чекає: плакати, клітка з ляльками та набір пісень із не завжди цензурним змістом. Все, як завжди. Засідання розпочинається із невеликою затримкою. Стартували із розгляду клопотання захисників Кернеса щодо висловів Мінстра МВС Арсена Авакова у Фейсбуці. 23 вересня Міністр у соцмережі опублікував пост, в якому зазначається, що Геннадій Кернес вступив у злочинний зговір із посадовцями суду з метою перешкоджати правосуддю. На думку захисту, слова Міністра можна розцінювати як втручання у діяльність судді та свідомість громадян.

/Лідія Ізовітова, адвокат Г.Кернеса
До клопотання, крім електронних посилань ЗМІ, які передрукували цю інформацію, надаю роздруківки, які свідчать саме про це/

Адвокати Кернеса вимагають розглянути клопотання негайно. Натомість обвинувачення не вбачає у публікації на Фейсбуці серйозної загрози.

/Олександр Ганілов, прокурор
Те, що знаходиться на Фейсбуці, це соціальна мережа, де кожна зі сторін висловлює свою думку з тих чи інших питань. Є дійсно ситуація, коли ми будемо опиратися у таких випадках не на чиюсь думку, а на закон/

Суддя Антонов це клопотання відхилив, відтак перейшли до наступного - можливості зміни запобіжного заходу. Прокуратура хоче його посилити і застосувати особисте зобов'язання. Захист прохає залишити незмінним, оскільки меру Харкова необхідно виїжджати за кордон для лікування. Поручителем для Геннадія Кернеса готовий виступити екс-нардеп, чемпіон світу з вільної боротьби Ельбрус Тедеєв. Після тривалої перерви суддя Андрій Антонов задовольнив клопотання прокуратури і назначив запобіжним заходом для всіх обвинувачених особисте зобов'язання. Близько 17-ї години засідання закінчилося і суд вкотре перенесли. Цього разу на 5 жовтня.
Нагадаємо, Геннадія Кернеса та двох його охоронців звинувачують у викраденні людей, катуванні та замаху на вбивство під час подій на Харківському Євромайдані. Підсудні своєї провини не визнають.

Стрічка новин