Квіти допомогли йому витримати на війні

Квіти допомогли йому витримати на війні. Повернувшись, він присвятив їм свою виставку. Природні матеріали, спокійні кольори та композиції, над якими хочеться думати, – роботи військового з'явилися у Полтавському салоні «Художник».

Святослав Пашинський рік провоював у складі 16 окремого мотопіхотного батальйону, кілька місяців простояв під Щастям. Нещастям, як тепер звуть містечко наші солдати. На фронті він фотографував квіти та природу – це допомагало вистояти.

/Наталія Драч, подруга автора виставки
От скільки я пам'ятаю, Слава завжди звертав увагу на якісь...красиву квітку, красиву пелюстку. У нього ціла серія фотографій різноманітних квітів в його мобільному телефоні. А уже коли він приїхав звідти, то почав готувати серію ось цих своїх робіт/

/Сергій Смірнов, бойовий товариш автора виставки
Як ви розумієте, сама специфіка ведення бойових дій визначає такий пік людський емоційний, і потім спад. Славік в оцих умовах займався своєю творчістю і проявляв себе – надавав допомогу моральну і психологічну у бойових діях/

Тут природні матеріали – дерево, тканина, витримані кольори, і глина – із нею стосунки особливі. Що це його, каже, зрозумів із першої спроби. Святослав Пашинський увірвався в мистецтво, як тільки повернувся з війни.

/Святослав Пашинський, автор виставки
Багато чого зрозумів, що не зробив для мистецтва, для людей. Хочу, щоб люди побачили щось новеньке/

Він скромно говорить, що його роботи не мають стилю. Виставка має назву «Квітка» – квіти і справді є центральним образом більшості композицій Святослава Пашинського.

Стрічка новин