Учасники АТО отримають допомогу від громадських організацій та юристів

Учасники антитерористичної операції отримають допомогу від громадських організацій та юристів. Сьогодні у стінах Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги вони підписали 9-сторонній меморандум про співпрацю.

Ті, хто захищає цілу країну, повертаючись додому, часто самі потребують захисту. З весни минулого року триває антитерористична операція на Сході країни, і кількість її учасників тільки збільшується.

/Антоніна Бондаренко, програмний директор Української фундації правової допомоги
Завдання нашої організації – зробити так, щоб на етапі, коли ми зараз перебуваємо у черговій хвилі демобілізації (станом на сьогодні ми маємо 128 тисяч демобілізованих), зробити так, щоб кількість судових розглядів була зменшена/

Учасники АТО стикаються не лише з відсутністю психологічної підтримки, а й з правом на отримання земельної ділянки. І скільки б не піднімалося це питання на Полтавщині, говорить голова обласної ради, – зрушень мало.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Найбільше проблем з учасниками АТО на фоні такого галасу, що мовби їм допомагають, якраз є в Полтаві. Тому що питання по землі фактично не вирішується. У той же час деякі підприємці, деякі люди, наближені до влади, вони вже давно отримали, і треба дивитися: законно, чи ні/

За «круглим столом» визнали: до вирішення проблем військових у нашій області виявилися готовими, та не в повному обсязі.

/Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській обл.
Ми зіткнулися з масою проблемних моментів в ході роботи регіонального центру, місцевих центрів, які запрацювали з 1 липня на території Полтавської області, саме у сфері надання правової допомоги учасникам антитерористичної операції. Є чимало проблемних моментів і в правовому полі, і технічна сторона/

Однак, це не лише проблема Полтавщини. Аналогічні трапляються на території всієї країни. Саме тому держава, органи місцевого самоврядування та громадські організації нині об'єднують зусилля для допомоги учасникам АТО. Сьогодні це відбулося і на теренах нашої області. 9 сторін одночасно підписали меморандум про співпрацю.

/Ольга Гальченко, менеджер програм Міжнародного фонду «Відродження»
Цей проект зможе досягнути поставлених цілей, а саме системна правова допомога, і навчання адвокатів, і юристів, бо у нашій країні спеціалістів, які займаються вирішенням військових питань, виявилося не так і багато, тому що мало хто зіштовхувався з такими питаннями до цього/

Відтепер усіма підписантами меморандуму докладатиметься максимум зусиль, аби учасники антитерористичної операції з Полтавщини отримали належну і якісну правову допомогу.

Стрічка новин