Земельна плутанина

Земельна плутанина. Чорноземи у полтавських селах залишаються невизначеними. В обласній раді говорять: вони й досі чітко не розділені на комунальні та приватні. А окремі села взагалі не мають своїх меж. Це попри те, що за законодавством, процес розмежування в країні розпочали ще 25 років тому. Проблему цього тижня обговорювали під час комісії з питань аграрної політики в обласній раді.

Земельна реформа в Україні почалася ще в 90 році, а чорноземи й досі під питанням. Приватні особи за свої кошти оформлюють право власності, а комунальні землі мають узаконювати за гроші територіальних громад. Наразі роблять це тільки за необхідності. Раніше був визначений термін переоформлення права власності, а нині він відтермінований без кінцевої дати.

/Олександр Шило, в.о. начальника ГУ Держгеокадастру у Полт.обл.
11 року було розроблено 70 проектів в області. Те, що затверджено було, воно профінансовано й використовується радами. Те, що було не профінансовано, просто лягло в архів. І на цьоми ми закінчили цей вид робіт, скажімо так/

Так вийшло через те, що у 2012 році вступив у силу закон, у якому було прописано, що всі землі в Україні розмежовані на державні і комунальні, говорить Олександр Шило. За 25 років такого земельного реформування запитань не стає менше.

/Валерій Капленко, заступник голови комісії з питань аграрної політики Полтавської ОР
Тому що комусь вигідно, абу була нічия земля. От земля. Користувалась адміністрація і сільрада. А де межа? 70% сіл не мають кордонів. Тепер ми кажемо, йде територіальна реформа. Йде збільшення селищ, громад. А де ті границі? Де вони будуть?/

Члени комісії прийняли інформацію до відома і вирішили рекомендувати обласній раді розмежувати свої землі. Також депутати підтримали рішення під час найближчої сесії прийняти звернення до глави держави, аби на час війни в Україні не продавались землі сільськогосподарського призначення.

Стрічка новин