Дуби – на продаж

Заради власної вигоди група осіб у Глобинському районі спилювала багаторічні дуби. Вивезення дороговартісної деревини не залишилося непоміченим правоохоронцями. За оцінками експертів, лісові браконьєри завдали державі збитків на 600 тисяч гривень.

Колись на цьому місці росли дуби. Нині від них залишилися тільки пеньки. Хоча, бідкається біолог однієї із Глобинських шкіл, ці дерева могли ще жити і жити.

/Микола Скляр, вчитель біології Глобинської гімназії
Це дуб, причому дуб, якому не одне десятиріччя. Звичайно, це ніяка не чистка, це чистої води браконьєрство, те, що я зараз бачу/

Такі браконьєрські «чистки» в одному з лісів Глобинського району проводила група осіб. Під час чергового вивозу вирубаних дерев їх затримали правоохоронці.

/Руслан Бірюков, заступник начальника УМВС України в Полтавській області
Було задокументовано і зупинено 4 вантажівки, які були завантажені вирубленим лісом, з них 46 дерев складали дорогі породи дубу. Загальна сума збитку, яка оцінена експертами, від незаконної вирубки – саме на цих 4 вантажівках складає 600 тисяч гривень/

Під час перевірки міліціонери з’ясували, що організатором незаконної діяльності групи був 30-річний місцевий мешканець. Разом зі своїми товаришами він налагодив справжній конвеєр із випилювання та збуту деревини.

/Руслан Бірюков, заступник начальника УМВС України в Полтавській області
Вказані громадяни використовували ліс для реалізації його населенню, а також для реалізації його в цеха, де з нього виготовляли меблі, паркетну дошку, і в подальшому він потрапляв на прилавки наших магазинів/

Наразі чоловіка затримали. Він перебуває у слідчих Глобинського райвідділу міліції. А чотири автомобілі із свіжоспиляними дровами розмістили на штрафмайданчику.

Стрічка новин