На Полтавщині розпочали набір бажаючих працювати у новій поліції

Сьогодні на Полтавщині розпочали набір бажаючих працювати у новій поліції. Лише упродовж першої години набору у Полтаві було заповнено 520 анкет. Загалом у нашому місті до нової структури планують набрати 270 чоловік. У планах – масштабне скорочення працівників правоохоронної системи. «Ставка зроблена на якість, а не на кількість», – наголосив під час зустрічі з полтавцями Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Подробиці – у сюжеті Марини Мольки та Сергія Сепітого.

Бажаючих працювати у поліції – багато. Одна з причин – висока заробітна плата – полтавським поліцейським обіцяють платити від 8 до 10 тисяч грн. щомісяця. 31-річній киянці Зої Галкіній пасує новенька форма полісмена. Пройти відбір, говорить, було не просто, але робота дуже цікава.

/Зоя Галкіна, служить у патрульній поліції м.Києва
Пів року я тренувалась сама, серйозно взялась за себе, і це допомогло. Фізична підготовка потрібна, без неї – нікуди/

З перших днів, відколи розпочала роботу нова структура, у поліції служить і Павло Пипенко. До цього, розповідає, вже працював у системі МВС, але поліція – це принципово інша справа.

/Павло Пипенко, служить у патрульній поліції м.Києва
Для нас людина – це все. Ми – сервісна служба, і не женемось за віртуальними показниками, не намагаємося бути статистами. У нас зібрався колектив однодумців, які хочуть реформувати систему, щось якісно змінювати у суспільстві/

У 15-ти містах України вже розпочали набір до поліції і, по-суті, вона тут вже функціонує. У Полтаві заявки від бажаючих працювати у новій структурі прийматимуть до 12-го жовтня, а вже у лютому поліція працюватиме на вулицях міста. Поки що у приміщенні обласної ради – черги претендентів.

/Дмитро Бутко, хоче служити у патрульній поліції
Якщо люди будуть іти свідомо сюди, а не заради вигоди, то можна змінити все/

/Сергій Штанько, хоче служити у патрульній поліції
Можливо, якісь корупційні схеми не будуть розвиватися, бо інші люди, все по-новому, повинно бути краще/

Для того і запровадили національну патрульну поліцію, щоб стало краще, запевняють представники Уряду. Чиновники поспілкувалися з полтавцями, які прагнуть служити у поліції, без жартів не обійшлося.

/(Лайф)
Яценюк: – Скільки ви разів підтягуєтесь?
Полтавець: – 15-ть.
Яценюк: – Так, проходите. А мені офіцер сказав, що він може 30-ть. Аааа, та ж він начальник!/

На одне місце поліцейського, зауважив Арсеній Яценюк, нині у середньому претендує 20 громадян.

/Арсеній Яценюк, Прем'єр-міністр України
Треба пройти тести, тренування, і головне – мати нову філософію спілкування з українцями, саме така філософія розпочалася з Києва/

Полтавці ж здивували представників Уряду своєю активністю.

/Арсен Аваков, Міністр внутрішніх справ України
Жодне місто України нас так не зустрічало: 520 заяв за першу годину, це перфектно!/

Загалом на працівників правоохоронної системи очікує масове скорочення, до кінця року їх має залишитись 152 тисячі. Торкнуться реформи і сільської місцевості, тут запровадять програму дільничних поліцейських. У Полтаві ж до нової поліції планують набрати 270 осіб.

Стрічка новин