Арсеній Яценюк та Арсен Аваков приїхали у Полтаву з квітами

Арсеній Яценюк та Арсен Аваков приїхали у Полтаву з квітами. Прем'єр-міністр України разом з Міністром внутрішніх справ відтінили традиційне покладання квітів до Меморіалу Солдатської слави. Свій візит у День міста до Полтави вони розпочали зі спілкування з ветеранами. Як готувалися у Полтаві до приїзду прем'єра і кому вдалося без перешкод сфотографуватися з першими особами держави – дивіться далі.

Меморіал Солдатської слави. 10 година 23 вересня. Площа майже порожня. Квіти та вінки на пам'ятнику свідчать: покладання вже було.
Про те, що тут ще чекають особливих гостей, можна здогадатись за роботою ось цього спецпризначенця. Та ще за наявністю чоловіків у строгих костюмах.
Трохи ближче до Меморіалу збираються ветерани у парадних мундирах та з червоними трояндами. Із ким цьогоріч віддаватимуть шану загиблим за волю, героїчні дідусі знають.

/Євгеній Котов, голова Полтавської міської організації інвалідів
Буде Арсеній Петрович Яценюк і Аваков. Приємно, а чого приїхали – не казали. День Перемоги і День міста – для нас найсвятіші свята. Нас тут вітають, ми вітаємо одне одного, урочиста обстановка. Цей мундир я одягаю двічі на рік, а так ніколи не ношу/

Доки гості спізнюються, є час пригадати бойове минуле.

/Євгеній Котов, голова Полтавської міської організації інвалідів
Воював. Зараз 90 років маю. Деякі винагороди отримав. Щастя, що живий залишився. Дуже багато полягло наших друзів. Звільняли Чергнігівщину, проривали блокаду Ленінграду, потім Прибалтику, Латвію, Литву, Естонію/

За кожним із цих ветеранів – історія великої перемоги.

/Михайло Клепач, гвардії полковник у відставці
Воював на Першому білоруському фронті, Другому, Третьому. Наша девізія була штурмова. Її кидали з одного фронту на інший. Я служив у піхоті – це найважчий вид військ/

Дійові особи на площі з'являються стрімко. Серед охорони їх вирізняє однакове вбрання, червоні краватки та червоні букети троянд. Посмішки вони роздають, тільки вітаючись з ветеранами. Разом з головними особамии міста та області відбувається і власне покладання. Далі – загальне фото. І подяка від Яценюка нечисленним ветеранам.

/В КАДРІ: «Дякую, що прийшли! Дякую!»/

А ті мають змогу особисто потиснути руку і щось сказати самим главі Уряду та міністрові.
Наостанок Аваков рекламує сивочолим захисникам привезеного зі столиці полісмена.

/В КАДРІ: « – Бойовий майор, воював на фронті, тепер шеф патрульної поліції України.
– Дуже приємно!
– Вітаємо!»/

Так само стрімко за менш ніж хвилину столична делегація і зникає.

Стрічка новин