Полтава очікує на приїзд Президента Петра Порошенка

Полтава очікує на приїзд Президента Петра Порошенка. Візит глави держави має відбутися у рамках відзначення 150-річчя з дня заснування товариства сільського господарства Полтавщини. Що це за товариство і куди має їхати Президент, дивіться у наступному сюжеті.

Постановою Верховної Ради України передбачено відзначити на державному рівні 150 років з часу заснування Полтавського товариства сільського господарства, відтак обласна рада вже розпочала підготовку до урочистостей. Товариство, засноване 1865 року, вже тоді започаткувало виробництво органічної продукції.

/Володимир Микійчук, заступник голови Полтавської ОР, голова оргкомітету
Це вирощення екологічно-чистої продукції, вони були фундаторами науки з просвітницької діяльності, вони були засновниками бібліотеки Котляревського, вони створили Дослідне поле/

Товариство зробило значний вклад у розвиток аграрних галузей. Боротьба з посухами, збереження та накопичення вологи, овочівництво, насінництво, захист рослин від шкідників – незначна частина питань, які вирішувало товариство. Велика увага приділялася і тваринництву. Обробіток грунту та сівозміни були у пріоритеті у фахівців товариства. Нині, говорять аграрії, це просто ігнорується.

/Микола Опара, професор ПДАА
В нас провідними культурами, на жаль, залишилася кукурудза, соя й соняшник, а це досить і досить негативно відбивається на родючості грунту/

Сьогодні спеціалісти хочуть відродити діяльність товариства. На відзначення 150-річчя очікують приїзд Президента Петра Порошенка. Основні урочистості мають відбутися на базі Аграрної академії.

Стрічка новин