У міській раді пообіцяли: скоро запрацює бюджет для реалізації мрій простих полтавців

Бюджет для реалізації мрій простих полтавців скоро запрацює, пообіцяли у міській раді. Це може бути поява спортмайданчика чи нового парку - що заманеться: аби було для загального користування, набрало необхідну кількість голосів і входило до компетенції органів місцевого самоврядування. Називається нововведення партиципаторний бюжет. Досвіду в Україні поки що немає. Принцип дії пояснили журналістам на прес-конференції. 


/бліци
- Було б добре ремонт зробити нашого Артучилища. На першому поверсі, чи на другому, чи який реставрується. Для дітей можна було б зробити якісь дитячі студії, вокально-хорові, місця там вдосталь.
- Біля парку воїнів-інтернаціоналістів, там, де покинутий кінотеатр, 100%, якщо територія зміниться, то буде черговий торгово-розважальний комплекс. Хоча краще було перебудувати на садово-паркову ділянку чи зробити спортмайданчик/

Чекати недовго, запевняють у міській раді, людські ініціативи незабаром можуть отримати фінансову підтримку і бути реалізованими. Для цього треба буде оформити свої побажання у вигляді проекту, набрати в підтримку 15 голосів, і якщо таких проектів буде багато, - витримати голосування. Досвід фінансування людських ініціатив із міського бюджету підгледіли у Польщі. В Україні над партиципАторним бюджетом замислилися поки що тільки у трьох містах: крім Полтави – в Черкасах та Чернігові. У нас є робоча група при міській раді, яка напрацювала алгоритм запровадження механізму цього так званого громадянського бюджету. Її члени кажуть: в бюджет міста буде закладена сума на реалізацію проектів від громади.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради
Якщо бюджет міста складає 1,5 мільярда, і 600 тисяч – дохідна частина, то з цієї дохідної частини можна визначити конкретну суму. І при формуванні бюджету на наступний рік закласти цю конкретну суму тільки під ініціативи/

Якщо депутати міської ради нового скликання, затверджуючи бюджет у грудні, закладуть у нього певну суму під бюджет участі, то вже у січні можна буде приступати до роботи. Проекти можна буде подавати як у письмовому, так і електронному вигляді. Відповідну форму обіцяють розмістити на сайті Полтавської міської ради. Якщо термін реалізації проекту складатиме не більше року, якщо він входитиме до компетенції органів місцевого самоврядування та відповідатиме чинному законодавству і ще ряду вимог, – мрії громади стануть реальністю.

Стрічка новин