60-ті знову у моді

60-ті знову у моді. Особливо, серед велосипедистів. Цими вихідними у Полтаві пройшов ретро-велопарад. Дрес-код був тематичний – яскраве вбрання та аутентичні велосипеди. Вулицями міста проїхалося близько півсотні ретро-велолюбителів.

Сергій Гуменюк готувався до ретро-велопараду ретельно. Спеціально до заходу зібрав велосипед, максимально наближений до 60-х років минулого століття. Після цього, розповідає хлопець, зайнявся створенням необхідного образу.

/Сергій Гуменюк, учасник велопараду
По шафах порився, сходив на секонд-хенд, дістав дідусевий годинник «Ракета», і можна їхати/

Таких, як Сергій, зібралося понад півсотні. Одні – на спортивних велосипедах, але у тематичному вбранні, інші знайшли і транспорт, і вбрання 50-річної давнини. Жінки підійшли відповідальніше: тематичні сукні, підбори, рукавички, окуляри. На велосипедах – кошики з квітами. Таким виглядом, зазначають організатори параду, хочуть звернути увагу на те, що можна їздити не лише в спортивному одязі, а й у діловому.

/Вікторія Івасенко, координатор велопараду
Хотіли ретро, але 60-ті роки ми могли найбільш адаптувати. І наші велосипеди, і одяг, який в нас є, наприклад, у бабусів та дідусів/

Ось під'їхала Ольга Кужим разом з подругою. Говорить: велосипед вже став невід'ємною частиною її життя. Відтак закликає всіх пересідати на двоколісний транспорт.

/Ольга Кужим, учасниця велопараду
Велосипед – це такий же транспортний засіб, як автомобіль, автобус. Ти як звичайна людина їдеш на роботу на велосипеді. По-перше, здоров'я, по-друге, економія грошей, а по-третє, показник того, що фізично ти будеш красивий, здоровіше/

Ретро-велопарад пройшов у рамках Європейського тижня мобільності. Стартували леді та джентельмени від Корпусного парку, проїхалися центральними вулицями та фінішували на площі Зигіна.

Стрічка новин